Reklama

Reklama

Wylosowano uczestników Łódzkiego Panelu Obywatelskiego. Będą debatować o zieleni w mieście

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wylosowano uczestników Łódzkiego Panelu Obywatelskiego. Będą debatować o zieleni w mieście  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Spośród 1061 zgłoszeń wylosowano 67 panelistów do pierwszego Łódzkiego Panelu Obywatelskiego. Losowanie było transmitowane na żywo. Spotkania Panelu rozpoczną się w sobotę 7 marca. 

Reklama

Łódzki Panel Obywatelski będzie dotyczył kwestii zieleni w mieście. Rekomendacje zebrane podczas obrad, będą użyte przez urzędników do stworzenia konkretnych rozwiązań dotyczących ochrony zieleni w Łodzi oraz tworzenia nowych przestrzeni, gdzie zieleń miejska będzie mogła służyć mieszkańcom.

- Losujemy więcej panelistów. Panel musi być taką „Łodzią w pigułce”, musimy uwzględnić konkretne cechy demograficzne, takie jak płeć czy miejsce zamieszkania. To pierwsza sprawa. Druga sprawa to – my teraz wylosowaliśmy kandydatów na panelistów, ponieważ ten, kto został wylosowany, może nam powiedzieć, że nie jest zainteresowany, dlatego wylosowaliśmy dziś znacznie więcej osób, tak żebyśmy mieli możliwość zaproponować udział w panelu kolejnej osobie z listy - powiedział Konrad Szpak z Instytutu Polityk Publicznych z Krakowa, organizacji odpowiedzialnej za losowanie i przygotowanie obrad Panelu

Kolejnym etapem będzie podpisanie umów z wylosowanymi osobami. Każda z nich będzie musiała spełnić konkretne wymagania, między innymi – udział w minimum 4 z 5 spotkań panelu. Paneliści za udział w panelu otrzymają wynagrodzenie.

Pierwsze spotkanie panelu zaplanowane zostało na 7 marca (tj. sobota). W sumie odbędzie się 5 spotkań panelistów z ekspertami, przy czym trzy pierwsze spotkania będą spotkaniami typowo edukacyjnymi. Ostatnie dwa to spotkania dyskusyjne, podczas których paneliści będą wypracowywać rekomendacje dla miasta.

!reklama!

Pierwszy Łódzki Panel Obywatelski dotyczy zieleni. Paneliści otrzymają 3 tematy, w ramach których będą wypracowywać najlepsze rozwiązania dla miasta:

  • Kształtowanie zieleni w mieście Łodzi
  • Wspólne działania Miasta i mieszkańców na rzecz poprawy stanu zieleni w mieście
  • Przeciwdziałanie skutkom suszy przez Miasto
Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy