Reklama

Reklama

Wyrzucił psa na śmietnik w centrum Łodzi. Czym zawinił czworonóg? Właścicielowi grozi kilka lat więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyrzucił psa na śmietnik w centrum Łodzi. Czym zawinił czworonóg? Właścicielowi grozi kilka lat więzienia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policjanci przedstawili zarzuty 45-letniemu mężczyźnie z Łodzi, który wyrzucił psa na śmietnik. Za takie potraktowanie zwierzęcia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W weekend do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że mieszkaniec ulicy Gdańskiej wyrzucił do kontenera na śmieci psa.

 !reklama!

Z relacji świadka wynikało, że właściciel najpierw potrząsał zwierzęciem, a następnie po wrzuceniu do pojemnika kopał kontener. Na miejscu policjanci zastali 45-latka. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie wykazało blisko promil.

Mężczyzna stwierdził, że psa posiada od około tygodnia. Zdenerwował się kiedy po powrocie do domu późnym wieczorem zobaczył, że zwierzę wypróżniło się na podłogę w korytarzu. Uznał, że nie chce mieć psa i wyrzucił go do śmietnika.

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał już zarzut. Pies przez Animal Patron Straży Miejskiej w Łodzi został przewieziony do weterynarza w związku z prawdopodobnym urazem łapy.

Przypominamy!

Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  • 1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
  • 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • 3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
  • 3a. Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a.
  • 3b. Sąd orzeka tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2.
Źródło: KMP Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy