Reklama

Reklama

Wystawy, koncerty, seanse filmowe i kursy mistrzowskie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wystawy, koncerty, seanse filmowe i kursy mistrzowskie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wystawy, koncerty, seanse filmowe i kursy mistrzowskie w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Reklama

Rusza Letnia Akademia Muzyki i Sztuki
koncerty, wystawy, seanse filmowe i kursy mistrzowskie

We wtorek 9 lipca ruszy w Akademii Muzycznej w Łodzi maraton muzyki i sztuki, który potrwa kilka dni. W Pałacu przy ul. Gdańskiej 32, a także w sąsiadującym z nim Budynku ROKEiDM (al. 1 Maja 4) pedagodzy tej uczelni oraz kilku profesorów z kraju i z zagranicy poprowadzi zajęcia dla ponad 90 uczestników kursów mistrzowskich w ramach Letniej Akademii Muzyki. Zaplanowano kilka wystaw prac plastycznych, koncerty, seanse filmowe i otwarte wykłady. Imprezę zwieńczy Koncert Finałowy w sobotę 13 lipca! Na wszystkie wydarzenia artystyczne w trakcie  Letniej Akademii Muzyki wstęp jest wolny.

Między 9 a 13 lipca harmonogram wydarzeń w łódzkiej Akademii Muzycznej wypełniony jest od rana do wieczora zajęciami w ramach kursów mistrzowskich „Letniej Akademii Muzyki”, w których weźmie udział ponad 90 młodych artystów z całej Polski w specjalnościach: klarnet, flet, obój, waltornia, skrzypce, altówka, fortepian, śpiew klasyczny i śpiew musicalowy. Zajęcia poprowadzą, obok pedagogów Akademii: oboista prof. Lev Zakopets (Ukraina), flecista prof. Carlos Bruneel (Belgia) i klarnecista prof. Emil Jonason (Szwecja).

Uczestnicy kursów zagrają podczas kilku koncertów: 10 lipca (środa) o godz. 18.00 w Sali 31 Pałacu oraz 12 lipca (piątek) o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu wystąpią młodzi artyści biorący udział w kursie instrumentów dętych. Natomiast w czwartek 11 lipca (godz. 19.00) zagrają pedagodzy wymienionych kursów (Sala Kameralna AM, al. 1 Maja 4). W trakcie koncertu finałowego (w sobotę 13 lipca o godz. 12.00) w Sali Kameralnej zaprezentują się uczestnicy wszystkich specjalności.

W tym tygodniu wszyscy goście Akademii (uczestnicy kursów, pedagodzy i publiczność) będą mogli wziąć także udział w wydarzeniach artystycznych, które zaplanowano w ramach projektu „Letnia Akademia Muzyki i Sztuki”. Do obejrzenia mamy trzy wystawy w budynkach uczelni. Od 8 do 13 lipca w godzinach 10.00-18.00 zaplanowano: wystawę kostiumów studentów ASP pt. Młoda moda łódzka (Pałac), wystawę prac fotograficznych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pt. Archipelag (Budynek ROKEiDM) oraz wystawę pt. Young&Beautiful studentki Uniwersytetu Łódzkiego Natalii Domańskiej (Budynek ROKEiDM).  

10 lipca (środa) w Sali Kameralnej Akademii (al. 1 Maja 4) odbędą się seanse studenckich etiud filmowych łódzkiej Filmówki. Podczas pokazu zaprezentowanych zostanie sześć wybranych etiud z lat 1958-2016. Będą to: „Niestrudzeni wędrowcy” Kaliny Alabrudzińskiej, „Dwaj ludzie z szafą” Romana Polańskiego, „Urząd” Krzysztofa Kieślowskiego, „Film, że mucha nie siada” Michała Poniedzielskiego, „52 procent” Rafała Skalskiego, „Rynek” Józefa Robakowskiego i „Kwadrat” Zbigniewa Rybczyńskiego. Początek o godz. 19.00.

Program Letniej Akademii Muzyki i Sztuki dopełnią koncerty:  
„Trzy wizje muzyki”- podczas którego na scenie pojawi się duet pianistyczny Frolic Piano Duo z muzyką klasyczną zagraną niekonwencjonalny sposób, z lekkością i poczuciem humoru, gitarzysta akustyczny Mateusz Tranda, który wyrósł z tradycji folkowo-bluesowych, a wykonujący utwory własne i znane standardy oraz także młody zespół rockowy z Łodzi The Bimbears, łączący muzykę lat 60-tych z nowoczesnym brzmieniem - zaprezentuje swój materiał w wydaniu akustycznym. Koncert we wtorek 9 lipca (godz. 18.00, Sala Kameralna, al. 1 Maja 4.

W piątek 12 lipca o godz. 19.00 koncert pt. „Klasyka w Pałacu” (Sala 12).

Zaś jedynym wydarzeniem poza murami uczelni będzie koncert „Letnia galeria muzyki” w Galerii Sztuki ŁSON (ul. Piotrkowska 17), który odbędzie się w czwartek 11 lipca o godz. 19.00.

Więcej informacji na stronach:

Letnia Akademia Muzyki, 8-13 lipca (kursy mistrzowskie)
Letnia Akademia Muzyki i Sztuki, 9-13 lipca (wydarzenia artystyczne)


Źródło: Akademia Muzyczna w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy