Reklama

Reklama

X edycja największego programu stażowego w Łodzi. Konferencja w nowej siedzibie Bluerank [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 19 lut 2020 11:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W nowej siedzibie łódzkiej firmy Bluerank, biurowcu Imagine odbyła się konferencja prasowa dotycząca startującej niebawem X edycji programu stażowego w Łodzi. Obecna na spotkaniu prezydent miasta Hanna Zdanowska nie kryła zadowolenia z prężnie rozwijającego się programu stażowego.  

Staż w Łodzi ma sens

Już od 10 lat program stażowy umożliwia zdobycie doświadczenia absolwentom, a pracodawcom – pozyskanie najzdolniejszych młodych ludzi z łódzkich uczelni. W programie biorą udział najprężniej rozwijające się firmy z Łodzi i regionu, reprezentujące różnorodne branże m.in. IT i BPO/SSC, produkcyjna, budowlana, finansowa, logistyczna, marketingowa, farmaceutyczna i medyczna, architektoniczna.

!reklama!

Ostatnie edycje pokazały, że ponad 80 proc. firm oferujących płatne staże w programie zatrudniają potem jego uczestników. Dotychczas łódzcy pracodawcy stworzyli w ramach projektu ponad 1400 miejsc pracy dla młodych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Na podkreślenie zasługuje bardzo duża liczba aplikujących kandydatów do projektu, co roku bierze w nim udział 4-5 tys. Uczestników.

- Zapraszam wszystkich łódzkich pracodawców do udziału w jubileuszowej X edycji największego łódzkiego programu stażowego „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne” organizowanego w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. Jest to projekt dla łódzkich studentów i absolwentów oraz pracodawców. Dla pracodawców to doskonały sposób na pozyskanie młodych wykwalifikowanych pracowników, którzy często posiadają już pierwsze doświadczenia zawodowe, znają języki obce oraz są aktywni społecznie, a niekiedy mają wybitne osiągnięcia naukowe. – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Przebieg projektu:

  • Pracodawcy zgłaszają swój udział w projekcie do 28 lutego 2020 r. deklarując przynajmniej 1 staż wakacyjny trwający minimum 1 miesiąc w okresie czerwiec-wrzesień 2020 r.
  • Wszystkie staże w projekcie są płatne. Wynagrodzenie dla stażysty wynosi od 17,00 zł brutto za godzinę pracy wzwyż.
  • Rekrutacja kandydatów na staż będzie trwać od 1 do 29 kwietnia 2020 r. Na staże będzie można aplikować poprzez serwis www.praktyki.lodz.pl.
  • Organizator – Urząd Miasta Łodzi przeprowadzi kampanię informacyjno-promocyjną dotyczącą projektu oraz fundatorów staży w oparciu o dostępne kanały informacyjne.
  • Organizator zapewnia przeprowadzenie rekrutacji, a na życzenie fundatora, może dokonać preselekcji nadesłanych aplikacji kandydatów lub udostępnić firmie wszystkie aplikacje.
  • Laureatów projektu poznamy w czerwcu, wtedy też studenci rozpoczną pierwsze staże.
Jedną z firm biorących udział w programie jest łódzka agencja Bluerank. Firma właśnie przeniosła swoją siedzibę do nowego biurowca Imagine na skrzyżowaniu Marszałków.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy