Reklama

Reklama

Z łódzkich ulic zniknie uciążliwy buspas. Mniej pomaga autobusom, duże straty dla kierowców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z łódzkich ulic zniknie uciążliwy buspas. Mniej pomaga autobusom, duże straty dla kierowców - Zdjęcie główne

Z łódzkiej ulicy zniknie uciążliwy buspas (fot. Google Maps) TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Chociaż w ostatnim czasie buspasów w Łodzi przybywa, to decyzją Zarządu Dróg i Transportu jeden z nich zniknie z łódzkiej ulicy. Mowa o buspasie na al. Palki, który nie spełnia swojej roli.

Reklama

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w naszym mieście przybyło kilka kilometrów buspasów. Nowe pasy dla pojazdów MPK znalazły się m.in. na al. Unii Lubelskiej i na ul. Traktorowej. To dzięki nim w najbliższym czasie zniknie buspas na al. Palki.

!reklama!

- Buspasy na al. Unii Lubelskiej i na ul. Traktorowej usprawniły przejazd. Autobusy zyskały na każdym kursie ponad trzy minuty. Natomiast w przypadku buspasa na al. Palki możemy wprost powiedzieć, że korzyści dla autobusów nie są współmierne do strat kierowców, dlatego podjęliśmy decyzję o przywróceniu poprzedniej organizacji ruchu i zlikwidowaniu w tym miejscu buspasa pomiędzy Telefoniczną, a Źródłową – mówi dla TVP3 Łódź Tomasz Grzegorczyk, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. 

Decyzja ta wydaje się być w pełni zrozumiała. Z danych ZDiT-u wynika bowiem, że autobusy na al. Palki zyskiwały jedynie średnio pół minuty. 

Warto dodać, że rezygnacja z buspasa na al. Palki to nie koniec zmian dotyczących buspasów w Łodzi. Nowe buspasy mają się niebawem pojawić na ul. Julianowskiej i na odcinku ul. Tuwima od ul. Sienkiewicza do ul. Piotrkowskiej.

Jak zapewniają przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu, przydatność buspasów będzie na bieżąco monitorowana. Dzięki temu możliwe będą kolejne zmiany, które będą miały na celu usprawnić nie tylko podróżowanie komunikacją miejską, ale także samochodami.

źródło: TVP 3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy