Reklama

Reklama

Zabytkowa kamienica przy Kilińskiego 49 w Łodzi do wyburzenia. „Kochani, udało się” – informuje magistrat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kamienica Łódź. Sprawa kamienicy przy Kilińskiego 49 w Łodzi od kilku miesięcy budzi wielkie emocje wśród łodzian. Bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców i przechodniów, wyłączenie ulicy z ruchu kołowego i tramwajowego oraz kwestia poszanowania zabytkowego obiektu to tylko kilka czynników świadczących o randze problemu. W środę, 15 września poprzez oficjalny profil facebookowy miasto poinformowało, że obiekt został wykreślony z rejestru zabytków i wkrótce zostanie wyburzony. 

Reklama

Kamienica przy Kilińskiego 49 w Łodzi nie jest już zabytkiem

!reklama!

W środę, 15 września na oficjalnym profilu facebookowym Łodzi mieszkańcy mogli przeczytać wpis dotyczący kamienicy przy Kilińskiego 49. W poście Urząd Miasta Łodzi poinformował mieszkańców o dalszych losach budynku. 

„Kochani, udało się, ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło nasz wniosek i wreszcie zdecydowało się wykreślić kamienicę przy Kilińskiego 49 z rejestru zabytków.

Dzięki temu jesteśmy już o krok od możliwości wyburzenia tego budynku. Poprawi to bezpieczeństwo przechodniów i samochodów oraz pozwoli na powrót tramwajów na tę trasę. Da nam to również możliwość odbudowy kamienicy, co będzie dużo bezpieczniejsze i tańsze niż próby remontu. Czekamy na uprawomocnienie się decyzji i ruszamy z rozbiórką!” – napisano.

Kamienica przy ul. Kilińskiego 49 do rejestru zabytków została wpisana 20 czerwca 2013 roku.

Polecamy: Kamienica Łódź. Trwa rozbiórka kamienicy przy Kilińskiego w Łodzi. Na miejsce przyjechała policja. Dlaczego? [zdjęcia, wideo]

Kamienica przy Kilińskiego 49 w Łodzi. Mieszkańcy krytycznie o decyzji w sprawie zabytkowego obiektu

Dzień po ogłoszeniu decyzji pod wspomnianym postem pojawiło się ponad 170 komentarzy i setki reakcji. Wiele osób zwracało uwagę na fakt, że Łódź traci kolejną część swojego kulturowego dziedzictwa.

„Przykre jest to, że Miasto Łódź cieszy się z wyburzenia zabytku. Zabytku gdzie mieściła się dawna szkoła żydowska im. Icchaka Pereca - miejsca ważnego dla społeczności gminy żydowskiej w Łodzi Nie dość, że nie zabezpieczyliście stanu technicznego budynku to jeszcze rozpoczęliście nielegalną rozbiórkę.” – napisał jeden z komentujących.

Autorzy niektórych wypowiedzi zwracali uwagę na to, że dzięki takiej decyzji będzie możliwe wznowienie ruchu tramwajowego i samochodowego na ulicy. Inni komentujący w rożny sposób zaznaczali obawy co do dalszych losów terenu u zbiegu ul. Narutowicza i Kilińskiego.

„Prędzej na Saharze gradobicie wielbłądy wybije niż wy odbudujecie tę kamienicę. Niedługo się pewnie dowiemy, który developer "wygrał przetarg na nowy teren inwestycyjny". – skomentowała inna osoba.

O przyszłość nieruchomości i plany zagospodarowania terenu po rozbiórce zapytaliśmy Urząd Miasta Łodzi. Czekamy na odpowiedź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy