Reklama

Reklama

Zaćmy pozbędziesz się w Łodzi bezpłatnie nawet w kilka dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zaćmy pozbędziesz się w Łodzi bezpłatnie nawet w kilka dni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sprawdziliśmy i rzeczywiście, jak obiecał Narodowy Fundusz Zdrowia, zaćmę w Łodzi można usunąć bardzo szybko, nawet w ciągu jednego tygodnia!

Reklama

Zaćma, inaczej katarakta, jest wrodzoną lub degeneracyjną chorobą oczu, która prowadzi do zmętnienia soczewki, co objawia się postępującą utratą ostrości widzenia, a w konsekwencji może być jedną z przyczyn utraty wzorku. Przypadłość dosięga w Polsce około 800 tys. osób i stanowi niemal połowę powodów ślepoty u całej ludzkiej populacji. Choroba częściej dotyka kobiet i osób starszych, po 60. roku życia.

Szybkie terminy w Łodzi

Zabiegi związane z usunięciem zaćmy NFZ finansuje bez limitów od 1 kwietnia 2019 r. Rzeczywiście, można zauważyć poprawę dostępności leczenia tej choroby. Sprawdziliśmy, że najbliższy wolny termin do zabiegu wyznaczono by nam w jednej z łódzkich klinik już za 6 dni - bezpłatnie, w ramach umowy z NFZ. Oczywiście do leczenia szpitalnego pacjenta kwalifikuje lekarz. Pilność zabiegu usunięcia zaćmy określa się w oparciu o wyniki badań i analizę dokumentacji dotychczasowego leczenia.

Nie blokuj kolejki

Łódzki NFZ przypomina, że jeżeli pacjent decyduje się na zmianę placówki, bo w innej zabieg zostanie wykonany szybciej, koniecznie powinien o tym poinformować klinikę, w której dotychczas był wpisany na listę oczekujących. Wybierając inną placówkę należy pamiętać o tym, by zgłosić się ze skierowaniem. Nie trzeba jednak w tym celu wracać do lekarza, wystarczy odebrać skierowanie z poprzedniego miejsca.

Łatwe wyszukiwanie terminów

Dostępne terminy zabiegów usunięcia zaćmy (i nie tylko) można znaleźć w prosty sposób, poprzez udostępnioną przez NFZ wyszukiwarkę internetową na stronie: terminyleczenia.nfz.gov.pl. Opublikowane pod tym adresem placówki wykonują zabiegi usunięcia zaćmy bezpłatnie, na podstawie kontraktu z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszy Zdrowia.

Źródło: nfz-lodz.pl / okulisci.dlapacjenta.info

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy