Reklama

Reklama

Zaglądamy za kulisy otwarcia Centrum Logistyki Amazon pod Łodzią [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Opublikowano: czw, 7 lis 2019 17:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Centrum Logistyki E-commerce Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią oficjalnie otwarte. Jest to już 7. tego typu centrum w Polsce należące do amerykańskiego giganta.  Byliśmy na jego otwarciu i zajrzeliśmy do środka hali magazynowej! 

Pawlikowice pod Łodzią dołączyły dziś do 6-ciu pozostałych centrów logistyki Amazon zlokalizowanych na terenie naszego kraju, w tym do otwartego niedawno centrum w Okmianach Budowa obiektu trwała 10 miesięcy, a od 2 września Centrum pozostawało w fazie rozruchu. Dziś, 7 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie.

- Otwieramy dzisiaj siódme centrum logistyczne firmy Amazon w Pawlikowicach, centrum o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych. Planujemy w ciągu roku zatrudnić tutaj 1000 osób - powiedział Cezary Pieczetowski, dyrektor Centrum Logistyki E-commerce Amazona w Pawlikowicach

Obiekt pod Łodzią jest pierwszym tak specjalistycznym budynkiem firmy w Polsce. Obecnie większość produktów wysyłanych stąd do klientów w całej Europie to chemia gospodarcza oraz środki czystości, ale nie brakuje tutaj również książek, płyt CD, gier i filmów. W ciągu roku w Pawlikowicach ma być zatrudnionych 1000 pracowników.

Firma stara się dbać przede wszystkim o ludzi. Dlatego też dąży w jak największym stopniu do zoptymalizowania procesu pracy, wykorzystując maszyny oraz... pomysły swoich pracowników. Ważną sprawą jest także ekologia. W całym obiekcie nie ma ani jednej tradycyjnej żarówki. Źródłem światła są żarówki LED oraz światło naturalne, wpadające do środka przez świetliki.

O wyborze Pawlikowic zadecydowały 3 czynniki. Przede wszystkim dostępność dobrze wykwalifikowanych pracowników. W następnej kolejności wzięto pod uwagę dobrą infrastrukturę komunikacyjną oraz coraz większe zainteresowanie klientów usługami amerykańskiej firmy.

- Otwieramy się w województwie łódzkim z trzech powodów. Pierwszy z nich to fantastyczny kapitał ludzki. Codziennie spotykam się z pracownikami. Naprawdę widzę inicjatywę, zaangażowanie. Chcą razem ze mną budować to centrum. Drugi aspekt to bardzo dobra infrastruktura. Mamy połączenia z autostradą A1, A2 i drogą szybkiego ruchu. Trzecia rzecz, o której nie możemy zapominać, to fakt, że otworzyliśmy już z sukcesem sześć centrów i naprawdę jest to miejsce, w którym warto inwestować - wyjaśnia powody decyzji firmy Cezary Pieczetowski

Firma wciąż poszukuje pracowników. Oprócz podstawowego wynagrodzenia, oferuje także bezpłatny transport, obiady w firmowej stołówce za złotówkę, pakiet medyczny oraz ubezpieczenie.

- Rekrutację rozpoczęliśmy już kilka miesięcy temu i jesteśmy bardzo zadowoleni z jej postępów. Cieszymy się, że nasza oferta spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem – konkurencyjne pensje, atrakcyjny pakiet benefitów, dodatkowy bonus świąteczny do 1500 złotych brutto, umowy bezpośrednie, to ważne elementy naszej oferty – powiedziała Magdalena Skwarek, HR Manager w Amazon

Podczas oficjalnego otwarcia poinformowano także o inicjatywie, jaką Amazon zamierza podjąć już wkrótce. Na zewnętrznej ścianie swojego Centrum stworzy, przy współpracy z lokalnymi artystami, mural, który będzie pokazywał specyfikację pracy w tym miejscu. W proces tworzenia malowidła będą zaangażowani również pracownicy Amazona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.