Reklama

Reklama

Zakaz „płodobusów” i „homofobusów” w Łodzi. Czy to koniec drastycznych treści w łódzkiej przestrzeni publicznej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zakaz „płodobusów” i „homofobusów” w Łodzi. Czy to koniec drastycznych treści w łódzkiej przestrzeni publicznej? - Zdjęcie główne

Zakaz „płodobusów” i „homofobusów” w Łodzi. Czy to koniec drastycznych treści w łódzkiej przestrzeni publicznej? (fot. Rada Miejska w Łodzi)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia przepisów porządkowych zakazujących poruszania się na obszarze Łodzi pojazdami opatrzonymi niektórymi treściami. Mowa m.in. o obecnych nie tak dawno na terenie miasta busach antyaborcyjnych i tych dyskryminujących mniejszości seksualne.

Reklama

Koniec drastycznych treści w Łodzi. Rada Miejska przyjęła uchwałę

Podczas środowej (15 września 2021) sesji Rady Miejskiej, głównie głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, przyjęto uchwałę zakazującą poruszania się w przestrzeni miejskiej tzw. „płodobusów” i „homofobusów”.

!reklama!

– Epatują one nie tylko przerażającymi obrazami, ale które także sieją nienawiść, odzierają ludzi z godności, oskarżają i poniżają. To jest uchwała wynikająca z doświadczenia warszawskiego, poznańskiego, krakowskiego. My stworzyliśmy uchwałę nieobejmującą konkretnie tylko te dwie grupy pojazdów, poruszających się na ulicach naszego miasta, ale rozszerzyliśmy ten katalog do wszelkich treści, które są przekazywane w przestrzeni publicznej, a które poniżają drugiego człowieka. Łódź, jako miasto inkluzywne, włączające wszystkich mieszkańców, nie może być obojętne na te sceny - mówi Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi:

– Wolność słowa jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. I kończy się tam, gdzie, w ramach tej wolności słowa, obrażamy kogoś, wykluczamy, siejemy mowę nienawiści. Te okropne „płodobusy”, które jeździły w sierpniu ulicami naszego miasta, pokazywały naprawdę drastyczne zdjęcia. Czy my, jako obywatele, jako rodzice, chcemy, aby takie zdjęcia i takie obrazy docierały do naszych dzieci? Czy to jest obraz, który powinno oglądać dziecko 12-letnie, 13-letnie dziecko, spacerujące po ulicach miasta Łodzi? Wydaje mi się, że nie - twierdzi z kolei Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi.

Polecamy: Dziki parking na ul. Sienkiewicza w Łodzi. Straż Miejska odholowała już ponad 50 samochodów! [zdjęcia]

Łódź. Co grozi za złamanie zakazu?

Miejscy radni w uzasadnieniu opisywanej uchwały zawarli m.in. informację na temat przewidywanych kar za załamanie zakazu. Jak czytamy, osoba, która nie dostosuje się do nowego zakazu będzie podlegała karze grzywny w wysokości 500 zł.

- Nasza uchwała nie ma zamiaru uderzenia w jakąkolwiek grupę społeczną, jest skierowana do wszystkich obywateli, zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Tak samo będziemy sprzeciwiać się treściom wulgarnym i treściom drastycznym, które będą prezentowana przez zwolenników Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej. Po prostu, chcemy, aby obrazy drastyczne zniknęły z przestrzeni publicznej - kończy radna Agnieszka Wieteska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy