Reklama

Reklama

Zakupy w niedziele w Łodzi. Łodzianie podzieleni w sprawie zakazu handlu w niedziele [opinie]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zakupy w niedziele w Łodzi. Łodzianie podzieleni w sprawie zakazu handlu w niedziele [opinie] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zakupy w niedziele w Łodzi. Od czasu wprowadzenia w Polsce zakazu handlu w niedziele minęły już ponad 3 lata. Łodzianie przyzwyczaili się do tego, że zakupy trzeba robić wcześniej. Jednak jak się okazuje – wiele osób nadal jest przeciwnych zakazowi handlu w niedziele. Poza tym coraz więcej sieci obchodzi zakaz handlu, dołączając do swojej oferty usługi pocztowe.

Reklama

Zakupy w niedziele Łódź. Niedziele handlowe w 2021 r. [lista]

Większość marketów jest zamknięta w niedziele niehandlowe. Niektóre sieci zaczęły jednak obchodzić zakaz handlu w niedziele, dołączając do swojej oferty usługi pocztowe. I tak, w niedziele niehandlowe zakupy zrobimy w niektórych Biedronkach.

!reklama!

Podobne zasady zamierza także wprowadzić sieć Kaufland. W niedziele niehandlowe otwarte są Żabki, a także sklepy osiedlowe, o ile za ladą stoi ich właściciel. 

  • 31 stycznia 2021 r.,
  • 28 marca 2021 r.,
  • 25 kwietnia 2021 r.,
  • 27 czerwca 2021 r.,
  • 29 sierpnia 2021 r.,
  • 12 grudnia 2021 r.
  • 19 grudnia 2021 r.

Ponad połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych. Jakie zdanie mają łodzianie? 

W 2021 r. CBRE przeprowadziło badanie dotyczące preferencji zakupowych Polaków. Łącznie aż 55% badanych chciałoby powrotu niedziel handlowych, a co trzecia osoba uważa takie działanie za konieczność. W 2020 r. za powrotem niedziel handlowych było 51% badanych. Statystycznie to mieszkańcy miast wolą, aby wszystkie niedziele były handlowe – aż 64%, na wsiach – 48%.

Łodzianie podzielają te opinie. W łódzkim „przesiadkowie” zapytaliśmy mieszkańców, jak zapatrują się na niedziele handlowe i niehandlowe w Łodzi.

- Jestem totalnie „za”. Każdy człowiek powinien mieć te niedziele wolne. Czemu osoby, które pracują w marketach mają pracować też w niedzielę. To nie problem zorganizować sobie tydzień tak, by zakupy zrobić od poniedziałku do soboty – mówi pani Karolina.

Polecamy: Galerie handlowe ponownie otwarte. Tłumy w Porcie Łódź [zdjęcia]
Innego zdania jest p. Krzysztof, który aktualnie pracuje w gastronomii i właśnie na to zwraca uwagę.

- Wiele innych branż działa i pracuje w niedzielę. Przykładamy „taką” wagę do niedziel niehandlowych, a co gdyby od najbliższej niedzieli nie były otwarte restauracje, nie działała policja czy straż pożarna? Ludzie, z pewnością, byliby zdenerwowani, skoro w ich „jedyny wolny dzień” nie można by pójść do restauracji, czegoś zjeść albo obejrzeć filmu w kinie. Związkowcy bardzo często zaznaczają, że te niedziele to dla pracowników sklepów czas dla rodziny. Przecież w tygodniu mieli inne dni wolne - wskazuje.

W kontrze do pana Krzysztofa staje pan Marcin, który porównuje handel polski do handlu niemieckiego.

- W Niemczech jakoś w niedzielę sklepy nie pracują i nikt nie ma pretensji z tego powodu, tak jest tylko w Polsce.

Pani Katarzyna nie podziela tej opinii

- Jeżeli nie pracują sklepy, niech nie pracuje też gastronomia. Jeżeli pracują - niech działają też restauracje. Osobiście nie kupuję w niedzielę praktycznie niczego - mówi łodzianka.

Polecamy: Zakupy Łódź. Polacy jak zwykle podzieleni. Ponad 50 % nie chce zakazu handlu w niedziele [sonda]

Co łodzianie kupują w niedziele?

Zapytaliśmy łodzian także o to, jakie zakupy robią w niedziele.

- Dla mnie ten cały zakaz handlu jest zupełnie niepotrzebny. Skoro jesteśmy ludźmi to możemy popełniać błędy, a jeżeli czegoś akurat w niedzielę mi zabraknie? Dobrze, że niektóre sieci omijają zakaz handlu, gdy potrzebuję, to i tak odwiedzę pobliską Żabkę lub monopolowy. Dla mnie to z reguły produkty, których zapomniałem kupić w tygodniu - mówi pan Piotr.

- W niedziele kupuję najczęściej jakieś bułki i to na co najdzie mnie ochota. Nie jestem typem osoby, która lubi planować - wskazuje pan Marcin.

O komentarz poprosiliśmy także jednego z pracowników Żabki z centrum.

- Ludzie w niedzielę najczęściej kupują lody, napoje, chipsy, alkohol i papierosy. Ruch rozkłada się bardzo różnie, raz potrafi być bardzo wiele osób, raz znacznie mniej. Sprzedają się różne rzeczy, nie ma na to jednej reguły - słyszymy.

Zdania odnośnie niedziel handlowych i niehandlowych są bardzo zróżnicowane. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy