Reklama

Reklama

Zamieszkać na stałe w Hotelu Polonia? Teraz będzie to możliwe!

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 09:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Z listy łódzkich hoteli zniknie Hotel Polonia, znajdujący się u zbiegu ul. Narutowicza i Kilińskiego. Właściciele podjęli decyzję o zaprzestaniu działalności hotelarskiej. Nie oznacza to jednak końca życia kultowego łódzkiego budynku.

Budowano go w latach 1910-1912. Jak na owe czasy obiekt posiadał wiele nowoczesnych rozwiązań, jak choćby centralne ogrzewanie, elektryczne oświetlenie, windę czy telefony na wyposażeniu.

!reklama!

Przez jakiś czas, po II wojnie był wykorzystywany jako szpital wojskowy, następnie przejęty przez Hotele Miejskie, z której wyłoniła się spółka Hotele Centrum. Kolejnym gospodarzem budynku została łódzka firma Eko-Vit. W zeszłym roku następny właściciel wykupił obiekt, chcąc dać mu drugie życie, jednak plany te zrujnowała pandemia i fatalny czas dla branży hotelarskiej.

- To była bardzo trudna decyzja, do której firma została zmuszona ze względów ekonomicznych. Bardzo cieszyliśmy się na remont obiektu oraz wizję jego ponownego otwarcia w zupełnie nowym standardzie. Nastała jednak pandemia, a wraz z nią niezwykle trudne czasy dla branży hotelarskiej. Już pierwsza fala epidemii pozbawiła nas resztki gości, których jeszcze usiłowaliśmy podejmować w naszych prograch, mimo trwających w budynku prac. Teraz znów zostaliśmy dotknięci lockdownem, a najbliższa przyszłość nie zapowiada się w różowych barwach. Wciąż nie wiadomo kiedy hotele będą mogły znów funkcjonować normalnie, a to kazało nam poważnie zastanowić się nad przyszłością przedsiębiorstwa. – tłumaczyła managerka obiektu.

Decyzja o likwidacji i przystosowaniu hotelu do nowych warunków zapadła późną wiosną.

- Remont Polonii był dużym wyzwaniem finansowym, a hotelarstwo jest taką branżą, w której zwrot tak poważnych inwestycji trwa długie lata. W obliczu aktualnej sytuacji wydaje się to wręcz niemożliwe. Dlatego pokoje hotelowe przebudujemy na mieszkania. Liczymy na to, że znakomita lokalizacja i wyjątkowość tego zabytkowego budynku zachęci wiele osób do zamieszkania tutaj – tłumaczyła managerka budynku.

Jak będą wyglądać przyszłe mieszkania w legendarnym hotelu?

- Dawne pokoje hotelowe łączymy po dwa, tworząc samodzielne mieszkania z komfortowym rozkładem. Łazienkę jednego z łączonych pokojów zachowujemy, a drugą przekształcamy w kuchnię lub aneks kuchenny. Wszystko za zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków, bo budynek jest wpisany do rejestru zabytków – wyjaśniła.

Polonia Residence pomieści 70 mieszkań o powierzchni od 25 do 73 metrów kwadratowych. Rezerwować mieszkania będzie można już niedługo, ale przystosowanie przestrzeni do nowych warunków potrwa najprawdopodobniej do końca pierwszego kwartału 2022 roku.  

Źródło: Expressilustrowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy