Reklama

Reklama

Zapomnieli czy wyjechali? Jeszcze nie wszystkie dzieci zapisały się do klas pierwszych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapomnieli czy wyjechali? Jeszcze nie wszystkie dzieci zapisały się do klas pierwszych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wakacje trwają, a jeszcze nie wszyscy, którzy powinni, zapisali się do klas pierwszych. Zrobiło to na razie 4,8 tys. dzieci, z ponad 5,6 tys. z rocznika 2012. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne.

  • - Ostateczną liczbę pierwszaków poznamy we wrześniu, ale apeluję do rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili się do szkoły, aby zrobili to jak najszybciej. Oczywiście dla żadnego pierwszaka miejsca w szkole nie zabraknie, w rejonowej są dla każdego, ale rodzice muszą dopełnić formalności - przypomina Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. 
Kolejny raz podczas rekrutacji do szkół podstawowych przestrzega się ściśle rejonizacji. Oznacza to, że planowana liczba oddziałów klas I jest taka sama jak liczba dzieci mieszkających w obwodzie danej szkoły. Wyjątek stanowią klasy sportowe i integracyjne.

  • - Kandydaci spoza rejonu są przyjmowani na dopełnienie klas rejonowych. Jeśli w obwodzie danej szkoły mieszka 30 dzieci, a w klasie może być nie więcej niż 25 uczniów to łatwo policzyć, że w drugim oddziale jest 20 miejsc dla kandydatów spoza rejonu - tłumaczy wiceprezydent Trela.
Teraz miasto otworzyło 214 oddziałów klas I w tym: 6 sportowych i 12 integracyjnych, ale zapewne będzie ich więcej jeśli spóźnialscy zgłoszą się do szkół. W placówkach rejonowych zapisanych jest 4 013 uczniów, a 781 będzie się uczyć poza rejonem. W tegorocznej rekrutacji wzięło udział także 146 dzieci 6-letnich, wszystkie zostały przyjęte.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy