Reklama

Reklama

Zaskakująca decyzja nowej rektor UŁ. Jak będą wyglądały zajęcia w nowym roku akademickim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zaskakująca decyzja nowej rektor UŁ. Jak będą wyglądały zajęcia w nowym roku akademickim? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od września uczelnią zarządza nowa rektor - profesor Elżbieta Żądzińska.

Reklama

Uniwersytet Łódzki zmienia dotychczasowe regulacje związane z pandemią koronawirusa i preferuje pracę stacjonarną - czytamy na oficjalnej stronie uczelni. Władze uczelni przedstawiły jednocześnie listę zasad i wymagań, które trzeba spełnić, żeby jak najbezpieczniej prowadzić zajęcia stacjonarne i brać w nich udział.

!reklama!

Zgodnie z zarządzeniem, wszelka działalność na UŁ może być prowadzona stacjonarnie, ale z zachowaniem odpowiednich zasad. Odległość pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy nie może być mniejsza niż 1,5 metra, zaś w przypadku gdy nie ma takiej możliwości, wprowadzony może być rotacyjny system pracy lub zastosowane mogą być ekrany ochronne. Wszystkie osoby przebywające w budynku muszą mieć zapewniony dostęp do środków higieny osobistej oraz środków do dezynfekcji rąk.

Zarządzenie wyraźnie zabrania pojawiania się w stacjonarnej pracy osobom, które mają objawy mogące sugerować infekcję oraz tym, których bliscy przebywają na kwarantannie lub w izolacji. Osoby z zewnątrz z objawami choroby nie będą wpuszczane do budynków UŁ. Pozostałe osoby będą mogły załatwić sprawy przy specjalnie wydzielonych stanowiskach, które znajdować się będą jak najbliżej wejścia do danego budynku.

Możliwe będzie organizowanie na Unowersytecie konferencji naukowych, czy też prowadzenie dzialalności sportowej. Akademiki UŁ pozostają dostępne dla studentów, którzy chcą w nich zamieszkać, pod warunkiem przestrzegania listy zasad ogłoszonej już wcześniej przez władze uczelni.

Inne uczelnie w Łodzi od dłuższego czasu zapowiadają mieszaną formę pracy - wykłady będą się odbywały online, zajęcia laboratoryjne i warsztatowe – stacjonarnie.

Źródło: uni.lodz.pl, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy