W performensie wzięło udział czworo tancerzy. Każdy z nich włączał się w określonym czasie, a teren dworca stał się sceną, do której dostęp miał każdy, kto akurat znalazł się na dworcu. Odczucia obserwujących były różne, jednak najbardziej zadziwiała ich… cisza.
Performance na dworcu Łódź Fabryczna
Tancerze rozpoczęli przy drzwiach wejściowych. Niespodziewanie pojawili się na środku wejścia, zaskakując tym wchodzących na dworzec podróżnych. Przesuwali się stopniowo w stronę kas, poruszając się w rytm muzyki w słuchawkach.
Jest pięknie, bardzo podoba mi się taka forma tańca, jest bardzo emocjonalna. Jednak jest cicho, to chyba sprawia, że trudno oglądać to dłuższy czas. Jakby nie było się wtajemniczonym.
- mówi jedna z podróżnych, którą zaskoczył widok tancerzy.
Spektakl powstał w ramach finału ósmej edycji Polskiej Platformy Tańca. Artyści podczas swojego wystąpienia byli oceniani przez jury. W konkursie biorą udział zawodowe zespoły tańca współczesnego, dawnego, teatry tańca, zespoły baletowe i folklorystyczne.
Zapraszamy zagranicznych gości, by zobaczyli, jak taniec w Łodzi się pojawia. Sama praca to było około dwóch miesięcy przygotowania, ale dziś po kilkudziesięciu spektaklach, wiemy, ze on powstaje cały czas, bo wydarza się w bardzo nieprzewidzianych okolicznościach.
- mówi Tomasz Ciesielski, choreograf.
Flash mob na dworcu Łódź Fabryczna
Performance nie jest pierwszym wystąpieniem w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna. Ostatnim razem artyści wystąpili tam cztery lata temu, również prezentując taneczny flash mob.Prezentacja 18 kwietnia była wystąpieniem konkursowym, ale mieszkańcy będą mieli okazje zobaczyć występ po raz kolejny 26 kwietnia o godzinie 19 również w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna.
Polska platforma Tańca co roku organizuje wydarzenie w innym mieście, a po raz pierwszy odbywa się w Łodzi.
Widzimy, że Łódź jest ośrodkiem akademickim, naukowym, artystycznym. Tutaj dzieją się wydarzenia ważne dla tańca polskiego, a także zagranicznego. łóź jest dobrym partnerem dla Polskiej Platformy Tańca.
- podkreśla Aleksandra Dziurosz, zastępczyni dyrektora NIMiT ds. tańca.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.