Reklama

Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi pożegnał maturzystów. To były chwile pełne wzruszeń [ZDJĘCIA, FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi pożegnał maturzystów. To były chwile pełne wzruszeń [ZDJĘCIA, FILM] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
179
zdjęć

Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi pożegnał maturzystów. To były chwile pełne wzruszeń | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź To wyjątkowy dzień dla wszystkich tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Uczniowie pożegnali się ze swoją szkoła w artystyczny sposób.

Przygotowania do tego dnia ruszyły już kilka lat temu. Jeszcze przy wyborze kierunku kształcenia, wielu uczniów myślało, jak to będzie kiedy będą kończyć naukę w szkole średniej. Ten dzień nadszedł właśnie dziś. 

Od wzruszeń nie mogli powstrzymać się nie tylko uczniowie, ale także ich nauczyciele. To oni wspierali przez ostatnie lata w chwilach, kiedy jeszcze matura była bardzo daleko. Dziś, od egzaminu dojrzałości dzielą ich zaledwie doby. Pierwszy egzamin już w czwartek, 4 maja.

- To jest moment, na który nie można się nigdy przygotować, bo to jest jedna z niewielu klas, która od początku do końca była za mojej kadencji jako dyrektor. Ja ich przyjmowałem, przechodzili przez mój gabinet, a teraz ich żegnam. To jest coś nieuchronnego i coś, na co czekali, bo po to tutaj przyszli. Fajnie jest widzieć, że spełniają swoje marzenia. Mają jednak przed sobą jeszcze sporo do zrobienia, bo i egzamin maturalny, ten łatwiejszy, i egzamin zawodowy, który już jest trudniejszy.

- mówi dla portalu TuLodz.pl Marcin Józefaciuk, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi im. Jana Kilińskiego w Łodzi.

Jak mówi nam nauczyciel, ten rocznik był wyjątkowy, nie tylko przez fakt, że był podwojony.

- Już samą studniówką pokazali jak są zgraną ekipą, i to nie tylko jedna klasa, tylko cały rocznik. Na to czekaliśmy, i tego chcieliśmy. Czuję ulgę, ale jednocześnie niepokój, bo odchodzą od nas niesamowite dzieciaki. Ta szkoła będzie zupełnie inna. Życzymy im powodzenia, uśmiechu na twarzy, i żeby nie zatracili swoich pasji i chęci, kiedy będą zdobywać świat. 

- dodaje wicedyrektor.

Chwile wzruszenia na zakończeniu roku szkolnego dla maturzystów w Zespole Szkół Rzemiosła w Łodzi

Uczniowie do pożegnania ze swoją – już byłą szkołą – podeszli bardzo profesjonalnie. Oprócz części oficjalnej, w której wręczono nagrody i wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce, była także część artystyczna. Przygotowano pokaz „jak stworzyć dobrego ucznia” oraz wspólny śpiew i taniec.

Już w czwartek, 4 maja, maturzyści rozpoczną zdawanie egzaminu dojrzałości od języka polskiego, w zakresie podstawowym. Egzamin zaplanowano na godzinę 9:00. Piątek, 5 maja będzie dla maturzystów bardzo lingwistyczny. O godzinie 9:00 zmierzą się z językiem angielskim, w zakresie podstawowym, a o godzinie 14:00 przyjdzie czas na język niemiecki, hiszpański, włoski oraz rosyjski – także w zakresie podstawowym. Kolejny tydzień to spotkanie w cztery oczy z „królową nauk”.

W poniedziałek, 8 maja, o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin podstawowy z matematyki. Na popołudnie zaplanowano język hiszpański, i dotyczy on poziomu rozszerzonego oraz dwujęzycznego.