Reklama

Reklama

Zielone podwórko do sąsiedzkich spotkań, a obok świetlica, lokale usługowe i przestrzenne biurowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kolejna kamienica w Łodzi odzyska blask. To efekt rewitalizacji.

Reklama

Miasto remontuje trzecią kamienicę przy ul. Sienkiewicza. Po numerach 18 i 20 przyszedł czas na budynek pod numerem 22. Budynek przy ulicy Sienkiewicza 22 zmieni swoją dotychczasową funkcję mieszkalną na usługową.

!reklama!

- Obecnie trwa końcowy etap projektowania, do końca roku powinniśmy ogłosić przetarg na wykonawcę remontu. Wiosną przyszłego roku wystartują prace budowlane. Obiekt po przebudowie pełnić będzie rolę budynku usługowego: większa część obiektu przeznaczona będzie na biura, przestrzeń na parterze posiadająca wejścia bezpośrednio z terenu podwórka lub z ulicy przeznaczona zostanie na działalność usługową. Natomiast zespół pomieszczeń zlokalizowanych na parterze we wschodniej części lewej oficyny przeznaczony będzie na Centrum Aktywności Lokalnej. Przebudowa obejmie wymianę całej konstrukcji wewnętrznej obiektu i dachów - mówi Magdalena Korycka-Korzeniewska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

- Między oficynami powstanie duże zielone podwórze wypełnione bylinami i krzewami. Wymieniona zostanie nawierzchnia, pojawią się miejsca postojowe dla rowerów, ławki, kosze na śmieci. Wzdłuż dwóch ścian szczytowych zasadzone zostaną rośliny pnące. Ulica Sienkiewicza wzbogaci się o przyjazną przestrzeń do sąsiedzkich spotkań - dodaje Bartłomiej Król, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Budynek frontowy kamienicy zostanie nadbudowany, a między oficynami powstanie nowy łącznik. Wyburzone zostaną drewniane budynki gospodarcze oraz część jednej z oficyn. W budynku po przebudowie powstanie: trzydzieści siedem lokali biurowych, pięć lokali dla przedsiębiorców oraz Centrum Aktywności Lokalnej.

Wartość inwestycji 14 387 310 zł. Koniec inwestycji przewidziano na 2022 rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy