Andrzej Lewiński urodził się 20 sierpnia 1953 roku w Łodzi.
Nie żyje wybitny badacz i pierwszy rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
W 1979 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi, a dwa lata później uzyskał stopień doktora, habilitował się w 1986 r.Tytuł profesora nauk medycznych otrzymał w 1992 roku.
- Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i endokrynologii. Od 1978 r. zawodowo związany z Instytutem Endokrynologii Akademii Medycznej w Łodzi, następnie z Zakładem Endokrynologii Doświadczalnej i Diagnostyki Hormonalnej, obejmując w 1984 r. w jego ramach kierownictwo Samodzielnej Pracowni Tyreologii. W latach 1994–2003 kierował Zakładem Tyreologii. Od 1997 r. do 2000 r. pracował jako dyrektor Departamentu Nauki i Kształcenia w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej
- przypomniano w komunikacie Uniwersytecie Medycznym.
Uniwersytet Medyczny wspomina swojego pierwszego rektora. "W naszej pamięci pozostanie jako człowiek wielkiego serca"
W 1997 roku kierował Kliniką Endokrynologii i Chorób Metabolicznych w ICZMP, a kilka później objął stanowisko pierwszego rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – był nim od 2002 do 2008 roku. W latach 2020-2024 zasiadał w senacie uniwersytetu.
- W naszej pamięci pozostanie jako człowiek wielkiego serca, który dobro pacjenta stawiał zawsze na pierwszym miejscu. Cześć Jego pamięci!
- wspomina wybitnego badacza uczelnia.
Kondolencje dla rodziny i bliskich lekarza przekazała za pośrednictwem mediów społeczniościowych Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
- Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Zmarł prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński, pierwszy rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Był wspaniałym lekarzem, który z pasją dzielił się swoją wiedzą. Rodzinie oraz bliskim składam najszczersze kondolencje
- opublikowała na Facebooku prezydent Łodzi.
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński odszedł w wieku 71 lat.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.