Reklama

Reklama

Zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. Kobieta pracowała w Centrum Zdrowia Matki Polki

Opublikowano: ndz, 6 gru 2020 14:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pielęgniarka przez wiele lat pracowała w Klinice Gastroenterologii, Alergologii i Pediatrii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. To pierwszy tego typu łódzki przypadek wśród personelu medycznego.

Zakażona koronawiriusem pielęgniarka od tygodnia przebywała na zwolnieniu.

!reklama!

- Za każdym razem gdy żegnamy naszą koleżankę tracimy osobę o ogromnych kwalifikacjach, cieszącą się szacunkiem społecznym - mówi Agnieszka Kałużna, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Niektóre pielęgniarki uważają, że placówki w niedostateczny sposób kontrolują stan zdrowia personelu. Skarżą się na małą liczbę wykonywanych testów. Uważają, że raz w tygodniu każda z nich kontrolnie powinna mieć przeprowadzony test na koronawirusa lub mieć możliwość wykonania go na życzenie.

Pielęgniarki zgłaszają, że problemem są również szpitalne izolatoria. To tam pacjenci oczekują na wyniki testu. Niestety – pracują w nich te same pielęgniarki, co na pozostałej części szpitalnego oddziału.  

- W „Matce Polce” testy wykonuje się u wszystkich pracowników powracających z kwarantanny, zwolnień lekarskich i urlopów trwających ponad 7 dni. Pracownicy są testowani także gdy tylko zgłoszą taką potrzebę (…). Można więc powiedzieć, że testy dla pracowników dostępne są na życzenie. – wyjaśnił Adam Czerwiński, rzecznik prasowy Instytutu.

Sprawa testowania pielęgniarek nie została uregulowana ogólnymi zapisami.

- Niestety, Ministerstwo Zdrowia nie uregulowało tych kwestii i wykonanie takiego badania zależy od dobrej woli pracodawcy – mówi Zdzisław Bujas, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

Źródło: Expressilustrowany.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy