Reklama

Reklama

Zmiany w Nowym Centrum Łodzi? Pierwotnie planowane biura zastąpią mieszkania i lokale usługowe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Zmiany w Nowym Centrum Łodzi? Pierwotnie planowane biura zastąpią mieszkania i lokale usługowe? - Zdjęcie główne

Zmiany w Nowym Centrum Łodzi? Pierwotnie planowane biura zastąpią mieszkania i lokale usługowe? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta Łodzi zmienia plany miejscowe wokół dworca Łódź Fabryczna. Jak zmieni się pierwotne przeznaczenie Nowego Centrum Łodzi?

Reklama

Wiceprezydent miasta, Adam Pustelnik poinformował o zwiększeniu różnorodności funkcjonalnej budynków mających powstać w NCŁ.

 !reklama!

- Pandemia obróciła cały świat i życie każdego z nas  o 180 stopni. Wszystko robimy inaczej, inaczej mieszkamy, inaczej pracujemy, inaczej spędzamy wolny czas. Wiele naszych kontaktów, nie tylko tych służbowych, przeniosło się do sieci, rozmawiamy
i spotykamy się on-line. Zmieniło się nasze życie, zmieniła się gospodarka, zmienił się sposób w jaki korzystamy z miasta. I my reagujemy na ten zmieniający się świat, zmienimy Nowe Centrum Łodzi
– mówił wiceprezydent.

Widzimy potrzebę stworzenia tu większych możliwości wyboru tego, co zostanie zbudowane na poszczególnych działkach. Zamiast wymogu budowy biur zaproponujemy elastyczność w doborze funkcji: mieszkania, lokale usługowe, rozrywka, kluby fitness, a nawet instytucje kultury, jeśli ktoś uzna, że to jest opłacalne – argumentował.

Adam Pustelnik zwracał uwagę na wpływ pandemii na funkcjonowanie firm oraz to, jak duża część służbowych obowiązków odbywa się w domowych warunkach.

- W tym kierunku będzie się zmieniać Nowe Centrum Łodzi. - Dzisiaj już nie trzeba chodzić do biura w Nowym Centrum Łodzi i odbębniać 8 godzin przy biurku, nie, zamiast tego możemy mieć w Nowym Centrum mieszkanie z widokiem na EC1, w którym możemy pracować głównie zdalnie, a do biura wpadać raz w tygodniu, nawet w Warszawie, do której dojazd zajmuje niewiele ponad godzinę – dodaje Pustelnik.

W pierwotnych planach w Nowym Centrum Łodzi z centralnym - dzięki budowie tunelu średnicowego - dworcem kolejowym w kraju, w przestrzeni miała dominować głównie zabudowa biurowa.

- Przystępując do zmiany planów otwieramy wielką dyskusję o tym miejscu. Prawo standardowo przewiduje możliwość zgłaszania najpierw wniosków, a następnie uwag do projektu planu. My chcemy zrobić dużo więcej. Będziemy dyskutować ze specjalistami - architektami i urbanistami, będziemy rozmawiać z biznesem, dużym i mniejszym, będziemy rozmawiać z mieszkańcami. Chcemy wsłuchać się w ich głos, poprawić to, co można zrobić lepiej. Będą to pierwsze tak szerokie dyskusje przy tworzeniu planu miejscowego mówi Pustelnik.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy