Reklama

Reklama

Znamy datę otwarcia i nazwę nowego placu przed Elektrownią w łódzkiej Fuzji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znamy datę otwarcia i nazwę nowego placu przed Elektrownią w łódzkiej Fuzji  - Zdjęcie główne

Inwestycja Fuzja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Imprezy kulturalne, warsztaty, animacje dla dzieci, a do tego kulinarne podróże po regionie i nie tylko! Łódzka Fuzja już od 10 lipca zaprasza na plac przed Elektrownią Scheiblera, gdzie w każdy wakacyjny weekend odbywać będą się kolejne tematyczne atrakcje dla każdego! Otwarcie w Fuzji pierwszej ogólnodostępnej przestrzeni zlokalizowanej przed Elektrownią zainauguruje jej nowa nazwa upamiętniająca żonę łódzkiego fabrykanta – Annę Scheibler.

Reklama

Ogrody Anny – tak nazywać będzie się przestrzeń bezpośrednio przylegająca do secesyjnej elektrowni Scheiblerów. Inwestor – Echo Investment - zdecydował się tym samym nawiązać do niezwykłej postaci Anny Scheibler, żony „króla bawełny” - fabrykantki, filantropki, a także pasjonatki ogrodnictwa. Zamiłowanie Anny do roślinności stało się punktem wyjścia do nazwy placu – placu, który nie będzie zabetonowaną przestrzenią, zdobić go będą liczne drzewa, i krzewy, a wydzielone strefy pozwolą na różnorodne aktywności oraz relaks w kameralnej atmosferze. Z kolei najmłodsi korzystać będą mogli z kreatywnego i pobudzającego wyobraźnię placu zabaw.

- Łódzcy fabrykanci na stałe wpisali się w historię Łodzi, tworząc z miasta włókienniczą potęgę znaną w całej Europę. Nie możemy zapomnieć jednak o tym, że ogromną rolę w sukcesach fabrykantów odgrywały także niesamowite kobiety - ich żony. Tak też było w przypadku Karola Scheiblera, którego żona Anna w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozkwitu rodzinnego biznesu, a po śmierci męża kierowała imperium włókienniczym przez ponad 40 lat. Z pewnością była to jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Łodzi przełomu XIX i XX wieku. Postanowiliśmy upamiętnić postać Anny Scheibler, a także jej zamiłowanie do ogrodnictwa nazywając pierwszą ogólnodostępną i jednocześnie najbardziej zieloną część Fuzji właśnie jej imieniem – mówi Anna Malarczyk – Arcidiacono, dyrektor projektu łódzkiej Fuzji.

Ogrody Anny to jedna z wielu wspólnych przestrzeni zaplanowanych w Fuzji, które docelowo liczyć będą łącznie 4 ha. Teren przez wiele lat niedostępny dla łodzian i turystów w końcu otwiera się dla ludzi. Przez całe wakacje, zaczynając od 10 lipca, w nowo otwartej przestrzeni odbywać będą się atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Inwestor zaplanował wydarzenia kulturalne, muzyczne, edukacyjne i rozrywkowe. Szczegółowy harmonogram eventów w Fuzji znany będzie na początku lipca.

- Elektrownia oraz Ogrody Anny to miejsca z duszą zasługujące na wspaniałą oprawę. Ogrody Anny przez całe wakacje tętnić będą życiem, a wśród zaproponowanych atrakcji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W Fuzji chcemy łączyć pokolenia, dlatego wydarzenia, które organizować będziemy w każdy wakacyjny weekend odpowiedzą na potrzeby różnych grup wiekowych. Serdecznie zapraszamy do nowego miejsca na mapie Łodzi, nowoczesnego, zielonego, radosnego z niezwykłą historią w tle – mówi Anna Malarczyk – Arcidiacono.

Wieloetapowa inwestycja łączyć będzie funkcję biurową, handlowo–usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy