Reklama

Zobacz nowy wynalazek studentów Politechniki Łódzkiej. Ten system może uratować życie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zobacz nowy wynalazek studentów Politechniki Łódzkiej. Ten system może uratować życie!  - Zdjęcie główne

Zobacz nowy wynalazek studentów Politechniki Łódzkiej. Ten system może uratować życie! (fot. Pixabay)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zespół studentów koła naukowego UbiCOMP i pracowników Instytutu Informatyki Stosowanej zaprojektował proste w obsłudze urządzenie pomagające we właściwy sposób przyjmować leki. Co więcej pozwala ono także monitorować choremu, jego opiekunom i lekarzom przestrzeganie zaleceń leczenia.  

Jest to rozwiązanie dedykowane szczególnie osobom starszym, które często zapominają o wzięciu tabletek. 

!reklama!

- System powiadamia o konieczności przyjęcia leku za pomocą diod LED i dźwięku. Programowalny dozownik wykorzystuje dane wprowadzone przez użytkownika, a aplikacja mobilna połączona z urządzeniem, pozwala opiekunom na zdalne monitorowanie leczenia - mówi Adam Lewczuk, jeden ze studentów pracujących nad rozwiązaniem.

I dodaje: - Modułowa architektura inteligentnego dozownika umożliwia przechowywanie także tych leków, które są brane doraźnie. Zarządzanie przyjmowaniem leków jest realizowane za pośrednictwem strony internetowej.  

System został zaprojektowany we współpracy z lekarzami i opiekunami. Na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS otrzymał brązowy medal. 

Na zdjęciu inteligentny dozownik na leki dla osób starszych, ze zdalnym monitorowaniem dla lekarzy i opiekunów.

 ***

Autorzy inteligentnego dozownika na leki dla osób starszych, ze zdalnym monitorowaniem dla lekarzy i opiekunów: Adam Lewczuk, Krzysztof Adamkiewicz, Jakub Drobiński, mgr inż. Julia Dominiak, dr inż. Jacek Nowakowski, inż. Mikołaj Woźniak, dr inż. Adam Rylski, dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy