Reklama

Reklama

Żołnierzem WOT możesz zostać już na komisji wojskowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żołnierzem WOT możesz zostać już na komisji wojskowej  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na początku lutego na terenie całego kraju rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa dla wszystkich 19-latków urodzonych w 2001 roku. Przy komisjach wojskowych w Łódzkiem będą obecni żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą zachęcać młodych ludzi do wstąpienia w szeregi “Terytorialsów”. 

Reklama

Już 3 lutego w Łódzkiem, podobnie jak w innych częściach kraju, rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Podczas gdy komisje będą sprawdzać poborowych pod względem przydatności do służby, żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej będą udzielać wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i służby w WOT. Dla młodych ludzi będzie to dobra okazja, aby poznać możliwości, jakie niesie ze sobą służba w 5. rodzaju Sił Zbrojnych RP. Z kolei o tym, że rozmowa podczas kwalifikacji przynosi dobre rezultaty dla liczebności WOT, mówią statystyki. W ubiegłym roku rekrutacja prowadzona przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej podczas wszystkich kwalifikacji wojskowych na terenie kraju przyniosła aż 7000 wniosków o powołanie do służby w WOT. Nic więc dziwnego, że w tym roku żołnierze WOT również pojawią się w miejscach obrad komisji poborowych. W Łódzkiem tak było rok i dwa lata wcześniej, tak też będzie i w teraz.

!reklama!

W tym roku kwalifikacja wojskowa rozpoczyna się 3 lutego i potrwa do końca kwietnia. Obowiązek stawienia się na komisji mają wszyscy 19-latkowie urodzeni w 2001 roku. Dodatkowo, wezwanie do stawienia się na komisji otrzymają również osoby urodzone w latach 1996 – 2000, które do tej pory nie miały określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Jeśli już młody człowiek zdecyduje się przystąpić do “Terytorialsów”, to może złożyć wniosek o powołanie do służby już w czasie kwalifikacji. Z kolei dla tych chcących przemyśleć sprawę jest na to szansa przez cały rok w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Łodzi, Skierniewicach, Tomaszowie Maz. i Sieradzu lub poprzez platformę e- PUAP.

Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują od początku 2017 roku jako odrębny rodzaj sił zbrojnych. W naszych szeregach służy już blisko 25000 żołnierzy a docelowa liczebność formacji to 53 tysiące w siedemnastu brygadach OT w całym kraju.

W łódzkiej Brygadzie służy już prawie 1100 żołnierzy.

Głównym zadaniem WOT jest przeciwdziałanie skutkom kryzysów i klęsk żywiołowych, uzupełnianie i wspieranie służb ratowniczych, a w razie wojny współdziałanie z wojskami operacyjnymi.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy