Reklama

"Zostań kierowcą lub motorniczym MPK Łódź". Słyszycie takie komunikaty? Zobacz ile zarabia motorniczy i kierowca autobusu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

"Zostań kierowcą lub motorniczym MPK Łódź". Słyszycie takie komunikaty? Zobacz ile zarabia motorniczy i kierowca autobusu! - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

Aby pracować w MPK Łódź trzeba spełnić kilka warunków, ale spółka oferuje także coś od siebie. | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Łódzkie MPK prowadzi nabór na wiele stanowisk, w tym na tak ciekawe profesje jak bycie motorniczym i kierowcą miejskiego autobusu. Sprawdźcie na jakie zarobki można liczyć.

Od kilku tygodni pasażerowie łódzkiego MPK mogą liczyć nie tylko na głosowe komunikaty o zmianach w kursowaniu, ale także są zachęceni do rekrutowania w samej spółce. Głosowe ogłoszenia o pracy są odtwarzane zarówno w tramwajach, jak i autobusach najczęściej łącznie z zapowiedziami przystankowymi. Wynagrodzenie za godzinę pracy w kierowcy wynosi od 22 do 32 zł brutto za godzinę.

MPK Łódź szuka pracowników

Aby pracować w MPK Łódź, trzeba spełnić kilka warunków, ale spółka oferuje także coś od siebie.

Przede wszystkim trzeba mieć skończone 21 lat i mieć wykształcenie średnie lub techniczne.

- Mile widziane przynajmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, doświadczenie w pracy zmianowej i nocnej i prawo jazdy kat. B

- czytamy w ogłoszeniu o pracę w MPK Łódź.

Praca jako motorniczy lub kierowca autobusu wiążę się także niestety z dużym stresem i działania pod presją czasu. Przed przystąpieniem do kursu konieczne jest przedstawienie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do kierowania tramwajem

Jak wygląda rekrutacja w MPK Łódź?

Pierwszy etap rekrutacji to zbieranie i analizowanie dokumentów aplikacyjnych przesyłanych przez kandydatów. Dokumenty aplikacyjne są przyjmowane wyłącznie w określonych terminach. Osoby, których dokumenty przejdą weryfikację pozytywnie, zostaną zaproszone do kolejnego etapu procesu rekrutacji.

Drugi etap rekrutacji to badanie zakwalifikowanych osób specjalnie przygotowanym kwestionariuszem sprawdzającym predyspozycje do pracy na stanowisku motorniczego. Do następnego etapu procesu rekrutacji zapraszane są osoby, które w badaniu kwestionariuszem uzyskają min. 70% punktów.

Trzeci etap rekrutacji to rozmowy kwalifikacyjne wraz z symulacjami rzeczywistych sytuacji.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy