Szklana wieża przy Sienkiewicza. Budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku
Pofabryczny budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku. Został poddany gruntownej modernizacji. W ramach inwestycji pojawiły się też nowe połączenia z ul. Nawrot oraz z pasażem Schillera.W budynku przy ul. Sienkiewicza 61A wymienione zostały stropy, a także stolarka okienna i drzwiowa, położone zostały nowe instalacje. Budynek ma też nowy dach i odrestaurowane elewacje.
CZYTAJ TAKŻE: Znana sieć odzieżowa zaprasza na zakupy "back to school". Ceny? Te same co w 2021 roku
Szklana wieża przy Sienkiewicza. W parterze wybito bramę
W wyniku podniesienia poddasza oraz dobudowania części budynku zwiększyła się powierzchnia użytkowa. W parterze budynku została wybita brama, poprowadzi tędy nowy pasaż, którym dojdziemy do ul. Nawrot oraz do pasażu Schillera.Przy ścianie szczytowej fabryki, od strony pasażu Schillera, powstała szklana wieża z tarasem na ostatniej kondygnacji. W budynku znajdują się powierzchnie biurowe, a także dwa lokale usługowe.
Zabytkowa wartość budynku została zachowana, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. We wnętrzach wyeksponowano drewniane i żeliwne słupy oraz posadzkowe płyty żeliwne znajdujące się dawniej w fabryce.
Szklana wieża przy Sienkiewicza. Zachowano wiele dawnych elementów
Znajdująca się od strony południowej ceglana elewacja została poddana pracom konserwatorskim. Na elewacjach od strony pasażu Schillera odtworzono gzymsy, wieżyczki i płyciny podokienne.Budynek jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami - zlikwidowano progi, zamontowano kabiny windowe, toalety z odpowiednim wyposażeniem, wprowadzono też kontrastowe barwy w aranżacji wnętrza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.