reklama
reklama

Staruszka nie mogła wrócić do domu. Policjanci zapobiegli tragedii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Zagórowski/poglądowe

Staruszka nie mogła wrócić do domu. Policjanci zapobiegli tragedii - Zdjęcie główne

Seniorka z Pabianic nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej do domu. Na szczęście pomogli jej policjanci patrolujący miasto | foto Tomasz Zagórowski/poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pabianice Staruszka z Pabianic nie była w stanie samodzielnie znaleźć drogi do domu. Na szczęście zauważyli ją policjanci i w porę pomogli.
reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Pabianicach. Tuż przed godz. 22 policjanci, patrolujący miasto, spotkali przy Łaskiej zagubioną seniorkę. 

Seniorka z Pabianic zgubiła się w drodze do domu. Trafiła do szpitala

- Policjanci zatrzymali się, aby sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że schorowana 76-latka cierpi na zaniki pamięci i źle się czuje - informuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP w Pabianicach. 

Kobieta tego wieczoru spotkała się z koleżanką na terenie ogródków działkowych. Po rozdzieleniu się ze znajomą nie była jednak w stanie znaleźć drogi do domu. Policjanci na szczęście uspokoili kobietę. Wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Pabianiczanka została przewieziona do szpitala. 

- Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Bywa, że funkcjonariusze, wykazując zainteresowanie z pozoru zwykłą sytuacją, są w stanie zapobiec tragedii. Tak mogła skończyć się historia zagubionej seniorki - dodaje Agnieszka Jachimek.

Seniorzy niestety borykają się z zanikami pamięci. Dlatego ważne jest, by reagować, gdy widzimy osobę, która wydaje się zagubiona i zdezorientowana.

Jesienią ubiegłego roku w lesie zagubił się 80-latek, który poszedł na grzyby. Na szczęście udało się go odnaleźć, ale zarówno on, jak i jego rodzina, wszyscy najedli się strachu. Mężczyzna z powiatu rawskiego został znaleziony w sąsiednim powiecie skierniewickim. 

- Bardzo ważna jest nasza czujność i empatia w kontaktach z osobami w podeszłym wieku z naszego otoczenia. Jeśli widzimy kogoś, kto zachowuje się w naszym odczuciu dziwnie, wygląda na zagubionego i jednocześnie prosi np. o wskazanie, którędy dojść na dworzec, bądźmy otwarci na zapytanie i zweryfikowanie planów tej osoby. Jeżeli mamy informację, że taka osoba ma problemy z pamięcią i w przeszłości występowały incydenty związane z niekontrolowanym opuszczeniem miejsca zamieszkania, to konieczne  jest powiadomienie najbliższej rodziny lub jednostki policji - apeluje policja.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama