Reklama

Lewica deklaruje, że po wyborach oddzieli Kościół od państwa [WIDEO]

Autor:
Katarzyna Kowalczyk / Tomasz Talaga
2019-09-10 06:08

Przedstawiciele Lewicy kandydujący do Sejmu z okręgu łódzkiego przedstawili swoje poglądy w kwestii stosunków państwo-Kościół. Na liście proponowanych zmian znalazły się postulaty opodatkowania tzw. tacy, zniesienia klauzuli sumienia, likwidacji funduszu kościelnego i przeniesienia lekcji religii ze szkół do parafii. 

Hanna Gil-Piątek i Tomasz Trela podczas prezentacji poglądów Lewicy Hanna Gil-Piątek i Tomasz Trela podczas prezentacji poglądów Lewicy

Podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej przedstawiciele lewicy w czterech zasadniczych punktach przedstawili plan zmian prawnych, których chcieliby dokonać w przyszłej kadencji parlamentu w relacjach państwo-Kościół.  Postulaty Lewicy nie są nowe i pojawiają się w tym środowisku politycznym przy okazji każdych kolejnych wyborów parlamentarnych. 

W obecnej kampanii wyborczej, gdy Lewica ma realne szanse wprowadzenia swoich kandydatów do parlamentu, postulaty formułowane są w sposób merytoryczny i z wyraźną intencją nie wywoływania gorących konfliktów światopoglądowych. Wygląda na to, że przedstawiciele Lewicy ze szczególną sympatią zwracają się nie tyle do swojego twardego, sprawdzonego lewicowego elektoratu, ile do osób głosujących dotychczas na partie Koalicji Obywatelskiej, pogrążonej obecnie w okręgu łódzkim w wewnętrznych sporach i mocno podzielonej. Stąd szansa dla Lewicy w osiągnięciu dobrego wyniku wyborczego kosztem konkurencji z KO. 

Reklama
Reklama
Reklama