Reklama

Reklama

27. kwesta na Starym Cmentarzu w Łodzi. W zbiórkę angażują się również żołnierze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Fotorelacje Gdybyśmy wybrali się na cmentarz mieszczący się przy ulicy Ogrodowej, od razu w oczy rzuciłyby nam się osoby stojące z puszkami, do których chętni wrzucają pieniądze. Trwa 27. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Łodzi.

Reklama

Żołnierze zbierają pieniądze na renowację cmentarza

Kwesta na Starym Cmentarzu odbywa się co roku w okolicach Wszystkich Świętych. W tym czasie wolontariusze zbierają do puszek datki, które potem są przeznaczane na renowację zabytków nekropolii mieszczącej się przy ulicy Ogrodowej. W akcję angażuje się wiele osób, a wśród nich są między innymi politycy, różne organizacje oraz stowarzyszenia. Co ciekawe, można też spotkać kwestujących żołnierzy. 

- Kwestujemy od wielu lat - od ośmiu albo dziesięciu. Jesteśmy z Pododdziału Honorowego Garnizonu Łódź. Nasza organizacja składa się z żołnierzy rezerwy, uczestniczymy w defiladach, wartach honorowych, uroczystościach pogrzebowych i innych uroczystościach państwowych - mówi jeden z czwórki napotkanych przez nas kwestujących wojskowych. 

Żołnierze angażują się w zbiórkę, pomimo że mają i tak już wiele obowiązków.  

- Często nas można spotkać przy różnego rodzaju pomnikach, najczęściej spotykamy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przy Pękniętym Sercu, przy Pomniku Sybiraków, Piłsudskiego, wszędzie tam, gdzie odbywają się uroczystości świąteczne związane ze świętem państwowym, religijnym i każdym innym - dodaje drugi z żołnierzy.

Jak podkreśla prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, kwesta to jeden z elementów przywracania naszej pamięci i budowania lokalnej tożsamości.

- Ze względu na pandemię, w ubiegłym roku kwesta przybrała charakter zbiórki internetowej. W tym roku na szczęście będziemy już stali z puszkami na najstarszej łódzkiej nekropolii. Dlatego proszę łodzian o podwójną hojność – za rok ubiegły i za ten rok - podkreśla prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy