Młodzież z Łodzi spotka się z Adamem Bodnarem
CISV jest światową organizacją non-profit, która od ponad 60 lat uczy i inspiruje do działań na rzecz pokoju i sprawiedliwości. Misją stowarzyszenia jest edukowanie młodych ludzi, by stali się aktywnymi obywatelami świata. Zagadnienia, wokół których CISV buduje zaangażowanie swoich uczestników dotyczą m.in. budowania tożsamości w społecznościach lokalnych i globalnej, praw człowieka, sposobów zapobiegania konfliktom oraz odkrywania rozwiązań w zakresie środowiska i rozwoju. Organizacja oferuje też liczne programy międzynarodowe, dzięki którym młodzież uczy się pokojowych relacji, efektywnej komunikacji, współpracy i zdobywa umiejętności przywódcze.Rozmowa młodzieży z Adamem Bodnarem to część cyklu spotkań ze znanymi osobami, organizowanych przez łódzki oddział stowarzyszenia CISV. Wcześniej młodzież zaangażowana w stowarzyszeniu miała okazję poznać m.in. Wojciecha Bojanowskiego, wielokrotnie nagradzanego znanego dziennikarza śledczego i aktywistę, który w kontekście kryzysu uchodźczego opowiadał m.in. o swoich doświadczeniach związanych z ratowaniem życia ludzi próbujących przedostać się do Europy przez Morze Śródziemne. Organizatorzy spotkań chcą, by młodzież członkowska stowarzyszenia CISV uczyła się dostrzegać i rozwiązywać problemy ich otaczające, była świadoma swoich praw i nie pozostawała obojętna na drugiego człowieka.
“Chcielibyśmy pokazać młodym ludziom, że świat niekoniecznie jest tak idealny, jakim zwykle przedstawia się go w serwisach społecznościowych lub w netflixowych produkcjach. Że istnieją problemy, obok których nie można przechodzić obojętnie, a umiejętność ich rozwiązywania może pomóc zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepszą” - tłumaczą ideę spotkań przedstawiciele łódzkiego CISV.
Główny punkt wydarzenia, czyli spotkanie z prof. Adamem Bodnarem odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00 w Mediatece MeMo przy ul. Moniuszki 5. Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Bieńkiewicz, specjalistka ds komunikacji, redaktorka związana z Fundacją Liberte! i łódzkimi Igrzyskami Wolności. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość bezpośredniego zadawania pytań gościowi. Przed tą rozmową, już od godz. 13.00, starsza młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w pokazie filmu “Syndrom Hamleta” (rekomendowany wiek odbiorców to 16+). Obraz w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego to wciąż bardzo aktualny polski film dotyczący sytuacji w Ukrainie, wielokrotnie nagradzany na najważniejszych światowych festiwalach, posiadający Znak Jakości Zespołu Edukatorów Filmowych. Krótką dyskusję z odbiorcami po samej projekcji poprowadzą pracownicy Mediateki MeMo. Film na potrzeby wydarzenia został udostępniony dzięki uprzejmości festiwalu WATCHDOCS i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali projekcyjnej, na pokaz filmowy obowiązuje rejestracja uczestników - formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Mediateki Memo. Część druga wydarzenia, czyli spotkanie z prof. Adamem Bodnarem, jest otwarta i nie wymaga zapisów.
Więcej informacji na temat stowarzyszenia CISV, jego misji i działalności, dostępnych jest na stronie organizacji. Spotkanie z prof. Bodnarem jest początkiem współpracy łódzkiego oddziału CISV z łódzką Mediateką. Z wyłączeniem okresu wakacyjnego, właśnie tam co dwa miesiące młodzież członkowska stowarzyszenia będzie miała możliwość wzięcia udziału w pokazach filmów związanych z tematyką wolności, praw człowieka, tolerancji i pomocy potrzebującym. Każdemu z pokazów będą towarzyszyły dyskusje z widzami prowadzone przez aktywistów społecznych związanych z Mediateką.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.