Reklama

Reklama

Adam Bodnar porozmawia z łódzką młodzieżą o prawach człowieka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jacek Poremba

Adam Bodnar porozmawia z łódzką młodzieżą o prawach człowieka - Zdjęcie główne

19 lutego w Mediatece MeMo w Łodzi zaplanowano spotkanie młodzieży z prof. Adamem Bodnarem | foto Jacek Poremba

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich, wieloletni wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dziekan Uniwersytetu SWPS oraz dziennikarz, będzie gościem nadchodzącego spotkania młodzieżowego stowarzyszenia CISV Polska. Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży (11-18 lat) i ich rodziców, udział w nim jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 19 lutego w łódzkiej Mediatece MeMo.

Reklama

Młodzież z Łodzi spotka się z Adamem Bodnarem

CISV jest światową organizacją non-profit, która od ponad 60 lat uczy i inspiruje do działań na rzecz pokoju i sprawiedliwości. Misją stowarzyszenia jest edukowanie młodych ludzi, by stali się aktywnymi obywatelami świata. Zagadnienia, wokół których CISV buduje zaangażowanie swoich uczestników dotyczą m.in. budowania tożsamości w społecznościach lokalnych i globalnej, praw człowieka, sposobów zapobiegania konfliktom oraz odkrywania rozwiązań w zakresie środowiska i rozwoju. Organizacja oferuje też liczne programy międzynarodowe, dzięki którym młodzież uczy się pokojowych relacji, efektywnej komunikacji, współpracy i zdobywa umiejętności przywódcze.

Rozmowa młodzieży z Adamem Bodnarem to część cyklu spotkań ze znanymi osobami, organizowanych przez łódzki oddział stowarzyszenia CISV. Wcześniej młodzież zaangażowana w stowarzyszeniu miała okazję poznać m.in. Wojciecha Bojanowskiego, wielokrotnie nagradzanego znanego dziennikarza śledczego i aktywistę, który w kontekście kryzysu uchodźczego opowiadał m.in. o swoich doświadczeniach związanych z ratowaniem życia ludzi próbujących przedostać się do Europy przez Morze Śródziemne. Organizatorzy spotkań chcą, by młodzież członkowska stowarzyszenia CISV uczyła się dostrzegać i rozwiązywać problemy ich otaczające, była świadoma swoich praw i nie pozostawała obojętna na drugiego człowieka.

“Chcielibyśmy pokazać młodym ludziom, że świat niekoniecznie jest tak idealny, jakim zwykle przedstawia się go w serwisach społecznościowych lub w netflixowych produkcjach. Że istnieją problemy, obok których nie można przechodzić obojętnie, a umiejętność ich rozwiązywania może pomóc zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepszą” - tłumaczą ideę spotkań przedstawiciele łódzkiego CISV.

Główny punkt wydarzenia, czyli spotkanie z prof. Adamem Bodnarem odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00 w Mediatece MeMo przy ul. Moniuszki 5. Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Bieńkiewicz, specjalistka ds komunikacji, redaktorka związana z Fundacją Liberte! i łódzkimi Igrzyskami Wolności. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość bezpośredniego zadawania pytań gościowi. Przed tą rozmową, już od godz. 13.00, starsza młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w pokazie filmu “Syndrom Hamleta” (rekomendowany wiek odbiorców to 16+). Obraz w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego to wciąż bardzo aktualny polski film dotyczący sytuacji w Ukrainie, wielokrotnie nagradzany na najważniejszych światowych festiwalach, posiadający Znak Jakości Zespołu Edukatorów Filmowych. Krótką dyskusję z odbiorcami po samej projekcji poprowadzą pracownicy Mediateki MeMo. Film na potrzeby wydarzenia został udostępniony dzięki uprzejmości festiwalu WATCHDOCS i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali projekcyjnej, na pokaz filmowy obowiązuje rejestracja uczestników - formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Mediateki Memo. Część druga wydarzenia, czyli spotkanie z prof. Adamem Bodnarem, jest otwarta i nie wymaga zapisów.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia CISV, jego misji i działalności, dostępnych jest na stronie organizacji. Spotkanie z prof. Bodnarem jest początkiem współpracy łódzkiego oddziału CISV z łódzką Mediateką. Z wyłączeniem okresu wakacyjnego, właśnie tam co dwa miesiące młodzież członkowska stowarzyszenia będzie miała możliwość wzięcia udziału w pokazach filmów związanych z tematyką wolności, praw człowieka, tolerancji i pomocy potrzebującym. Każdemu z pokazów będą towarzyszyły dyskusje z widzami prowadzone przez aktywistów społecznych związanych z Mediateką.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy