Reklama

Bieg na orientację Łódź Park Tour. Startowały całe rodziny

Opublikowano:
Autor:

Bieg na orientację Łódź Park Tour. Startowały całe rodziny - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
190
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinach Bieganie nie musi być nudne. Dowodem na to jest Łódź Park Tour, który wystartował po raz 11. Na starcie ustawili się zawodowcy jak i całe rodziny z małymi dziećmi.

Ponad 140 zawodników stawiło się 18 maja przy Szkole Podstawowej 184 w Łodzi. Biegi rozpoczęły się o 18.30, każdy z zawodników otrzymał mapę odpowiednią do swojej kategorii i chip, za pomocą którego odhaczał kolejne punkty mapy.

Bieg na orientację w Łodzi na Radogoszczu

Organizatorzy UKS Orientuś Łódź stworzyli nową kategorię dla zaawansowanych biegaczy.

Zazwyczaj zawodnicy startowali w czterech kategoriach. Tym razem dołożyliśmy jeszcze jedną – Profesjonaliści Plus. Wybierają ją osoby, które zdobyły licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

- mówi Beata Winczewska, organizatorka Łódź Park Tour.

Rodzinny bieg na orientację w Łodzi

Uczestnicy mogli startować w 5 różnych kategoriach. Najłatwiejsza i najkrótsza trasa przeznaczona jest dla rodzin.

Trasa ma około kilometra. Przychodzą całe rodziny z wózkami. Niektórzy biegną, a inni spacerują. Przewidujemy dla nich czas około 30-40 minut.

Stawiły się całe rodziny z wózkami lub nosidełkami.

Biegliśmy pierwszy raz, było super.

- komentowali swój bieg Adam, Kinga i Maja.

Kolejna kategoria to „Początkujący”. Stworzona jest z myślą o młodszych uczestnikach, którzy biegną po raz pierwszy. Trzecia kategoria to „Zuchwali”

Najczęściej są to dzieci tak od 3 do 6 klasy. Mogą biec same lub w grupie. Zazwyczaj towarzysza im rodzice.

- mówi organizatorka.

Bieg na orientacje dla profesjonalistów

Łódź Park Tour przyciąga całe rodziny jak i biegaczy sportowych. Każda kategoria ma stworzona inną trasę.

W tym roku po raz pierwszy oprócz kategorii „Profesjonalistów” mamy również nieco trudniejszą trasę dla „Profesjonalistów Plus”. Są to najdłuższe trasy i w tym roku miały około 3 kilometrów. Udział w nich biorą osoby, które startują w biegach długodystansowych. Przygotowaliśmy dla nich trasy sprintereskie, gdzie spokojnie będą mogli się rozpędzić. Przewidujmy, że najlepsi dobiegną do mety w około 15 minut.

Każdy z uczestników otrzymuje mapę terenu ze swoją trasą, na której zaznaczone są punkty. Należy je odhaczać po kolei, tak jak są oznaczone numerami. Pomijanie punktów może oznaczać dyskwalifikację.

Zapisy na Łódź Park Tour

Informacja o wydarzeniu pojawia się tydzień wcześniej, najczęściej na Facebooku. Udział biorą zawodnicy klubów oraz wszyscy chętni.

Tak naprawdę każdy może wziąć udział. Naszym celem jest aktywność fizyczna, dobra zabawa i poznawanie Łodzi. Jak ludzie widzą, co się dzieje, bo akurat są na spacerze z psem, to jak najbardziej mogą do nas dołączyć.

Zapisu można było dokonać w budynku Szkoły Podstawowej 184 w Łodzi, skąd ruszał bieg na orientację. Na koniec uczestnicy otrzymywali swoje wyniki i mogli skorzystać z poczęstunku.

Biegi na orientację Łódź Park Tour organizowane są kilka razy do roku w różnych częściach Łodzi. W trakcie sezonu zimowego odbywają się w zamkniętych obiektach. Jest to akcja, która promuje przyjemne spędzanie czasu, zdobywanie pasji,  umiejętności oraz poznawanie Łodzi i oczywiście dobrą zabawę.