„Wiedźmin” sezon 2. Kiedy produkcja będzie dostępna na Netlixie?
Grudniową premierę „Wiedźmina” Netflixa promuje 3-minutowy trailer serialu dostępny w serwisie YouTube. Miłośnicy przygód Yennefer, Ciri i Geralta na kolejną porcję wrażeń będą musieli zaczekać do 17 grudnia 2021 roku – to data oficjalnej premiery ogłoszona podczas WitcherCon, wydarzenia dla sympatyków serialu i gry „Wiedźmin” od CD Projekt.Jakich aktorów zobaczymy w kolejnej części serialu „Wiedźmin”? Obsada tworzona jest m.in. przez występujących w głównych rolach Henry’ego Cavilla, Anyę Chalotrę i Feeyę Allan. To ci aktorzy przyciągnęli do produkcji miliony widzów. Pierwszy ośmioodcinkowy sezon amerykańska platforma udostępniła 20 grudnia 2019. Tydzień po premierze była to najchętniej oglądana produkcja Netflixa w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.
Fabuła pierwszej części serialu opiera się o zbiory opowiadań Andrzeja Sapkowskiego – „Miecz przeznaczenia” i „Ostatnie życzenie”. Oba zbiory odnoszą się do czasów sprzed wydarzeń opisanych w kolejnych tomach wiedźmińskiej sagi.
Na obietnice nakręcenia kolejnego sezonu nie trzeba było długo czekać. Zachęceni sukcesem pierwszej części producenci serialu szybko rozpoczęli zdjęcia do drugiej serii. Niestety ze względu na trudności wywołane pandemią plan zdjęciowy serialu był wielokrotnie przerywany.
Mural z wiedźminem na ścianach wieżowców łódzkiego Manhattanu
Ogromny, kolorowy mural zajmuje powierzchnie trzech ponad siedemdziesięcio-metrowych ścian wieżowców na Manhattanie w Łodzi. Inspiracją dla wizerunku Geralta na malowidle przy ul. Piotrkowskiej 182 jest obraz Caspara Davida Friedricha „Wędrowiec nad morzem mgły”.Kilkutygodniowe prace zakończyły się wraz z początkiem października. Oficjalne odsłonięcie muralu odbyło się podczas odbywającego się w Łodzi w weekend 2-3.10 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który co roku do miasta przyciąga tłumy fanów komiksu z całej Polski.
Gigantyczny mural ma wysokość 78 metrów (26 pięter) i powierzchnię około 2000 metrów kwadratowych.
Wiedźmin Geralt symbolem Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
Literacki bohater stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego doskonale odnalazł się nie tylko w świecie literatury, ale również na filmowym ekranie. To jednak nie wszystko – wiedźmin Geralt z Rivii stał się również symbolem Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1.Kierownictwo CKiNI podkreśla, że związanie swojego wizerunku z sylwetką wiedźmina był wręcz oczywisty.
– Ważne są oczywiście łódzkie korzenie całej historii. Andrzej Sapkowski mieszka i tworzy w naszym mieście. Ważni twórcy z firmy CD PROJEKT RED, które stworzyło cykl fantastycznych gier z fabułą osadzoną w stworzonym przez niego uniwersum również mają łódzkie korzenie i chętnie się do nich przyznają. Najważniejsza jest jednak siła porywającej historii tego unikalnego bohatera – powiedział Adam Radoń, kierownik CKiNI EC1.
Projekt bohatera stworzył Przemysław Truściński „Trust” – jeden z najważniejszych polskich twórców graficznych, a także ilustrator, rysownik, twórca projektu postaci Geralta, a także autor słynnego medalionu wilka do kultowej gry „Wiedźmin” wydanej przez CD PROJEKT RED. Stworzony przez Trusta, na potrzeby EC1 wiedźmin, jest przyjazny, kreskówkowy i czerpiący z dziedzictwa animacji, w przekonujący sposób uosabiając połączenie dziedzictwa gier i komiksów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.