Reklama

Reklama

Light Move Festival 2022 w Łodzi. Kiedy i jakie atrakcje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Light Move Festival 2022 w Łodzi. Kiedy i jakie atrakcje? - Zdjęcie główne

Festiwal Światła 2022 w Łodzi już we wrześniu. | foto Michał Pietrzak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Tegoroczny Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival będzie miał miejsce 23-25 września 2022. Możemy spodziewać się na nim wielu atrakcji. Jakich konkretnie? Szczegóły poniżej.

Reklama

Festiwal Światła 2022 w Łodzi

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej, na program wydarzenia złożą się trzy segmenty: LMF ART, czyli dobrze znany uczestnikom festiwalu świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji, LMF MUSIC - koncerty w świetlnej oprawie - oraz LMF EDU - spotkania z mówcami i specjalistami. 

Festiwal już od dwunastu lat ożywia i budzi do życia miejskie przestrzenie, zamieniając je w otwarte, zjawiskowe galerie sztuki. W tym roku założenie to przyjmuje jeszcze głębszy wymiar, gdyż tematem przewodnim Light.Move.Festival. jest właśnie PRZEBUDZENIE. A jego motyw pojawi się w pracach artystów, którzy podejmą próbę odnalezienia punktu zwrotnego prowadzącego do pełniejszej i bardziej twórczej egzystencji. 

- Artyści swoim nowatorskim podejściem, niekonwencjonalną twórczością i wybieganiem w przyszłość są tymi, którzy potrafią obudzić nas ze snu. Sztuka to przebudzenie inspiracji, która otwiera nas na nowe możliwości, pozwala przekroczyć granice, wyrwać z apatii do działania i uwierzyć we własny potencjał – mówi Beata Konieczniak, Dyrektor Artystyczna Light.Move.Festival. 

Program LMF ART obejmie  projekcje wielkoformatowe w technologii mapping 2D/3D, animacje, przestrzenne instalacje świetlne, projekty performatywne, prace debiutantów i młodych twórców. W tym roku zobaczymy też projekt w kategorii specjalnej: mapping architektoniczny nawiązujący do stylu secesji. Projekt zostanie zaprezentowany w nowej lokalizacji i w nowej koncepcji. Obejmie elewacje dwóch historycznych budynków położonych przy ulicy Piotrkowskiej: bogato zdobionej kamienicy przy Piotrkowskiej 147 oraz zbudowanym w stylu eklektycznym budynku przy Piotrkowskiej 149. Mapping ukaże piękno ornamentów, elementów roślinnych i organicznych oraz ich konfrontację z nowoczesnymi formami audiowizualnymi.

Festiwal skoncentruje swoje działania na ulicy Piotrkowskiej, nie zabraknie również terenów zielonych oraz łódzkich zabytków. 

- Sztuka światła po raz kolejny odmieni Łódź. Light.Move.Festival. zaczaruje miejskie ulice, parki i place, a to wszystko pod bardzo potrzebnym współcześnie hasłem „PRZEBUDZENIE”. Bardzo się cieszę, że organizatorzy LMF zdecydowali się na rozwinięcie projektu o historyczne budynki Piotrkowskiej oraz obszar Nowego Centrum Łodzi. Niewątpliwie Light.Move.Festival. to najbardziej popularne pod względem frekwencji wydarzenie w Łodzi i już nie możemy się doczekać, aż we wrześniu ponownie rozświetli Łódź” – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy