Reklama

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Powszechnym - 600 biletów na 600 lat Łodzi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Powszechnym - 600 biletów na 600 lat Łodzi! - Zdjęcie główne

600 biletów na 600 lat Łodzi! | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Jak świętować Międzynarodowy Dzień Teatru? Najlepiej w teatrze. W poniedziałek 27 marca Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza łodzian na spektakle – „Pomoc domową” i „Odwagę”. Teatr przygotował pulę 600 biletów za symboliczną złotówkę. To ukłon w stronę publiczności, chcemy w ten sposób podziękować łodzianom za zaufanie i przymierze, które razem budujemy – mówi dyrektorka Teatru Ewa Pilawska.

Moim zdaniem teatr nie opiera się na celebryckich eventach, pojedynczych wydarzeniach, które mają skupiać uwagę, przyciągać nazwiskami gwiazd. Według mnie teatr to codzienność i misyjność – intensywna codzienna praca, prezentacja własnych spektakli repertuarowych niemal każdego dnia, warsztaty, zajęcia, uczciwa rozmowa z publicznością. Zgodnie z tą filozofią działa na co dzień Teatr Powszechny w Łodzi – „Teatr blisko ludzi” – mówi Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego.

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto wszystkich ludzi teatru - twórców oraz publiczności. Zapraszamy do wspólnego świętowania w poniedziałek 27 marca. Zagramy dwa przedstawienia – „Pomoc domową” i „Odwagę”, na które bilety będą kosztować symboliczną złotówkę. To ukłon w stronę publiczności, chcemy w ten sposób podziękować łodzianom za zaufanie i przymierze, które razem budujemy. Przygotowaliśmy pulę 600 biletów w roku obchodów 600-lecia Łodzi – podkreśla Pilawska.

„Pomoc domową” będzie można obejrzeć na Dużej Scenie 27 marca o 19:00, a „Odwagę” 27 marca o 17:00 na Małej Scenie. Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 16:30. Bilety za złotówkę będzie można kupić tylko w kasie biletowej Teatru Powszechnego w Łodzi. Jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie 4 bilety.

Ponadto Teatr Powszechny zaprasza wszystkich chętnych na oprowadzanie po teatrze i warsztaty z podstawowych zadań aktorskich – w poniedziałek 27 marca o 14:00. Przewodnikiem po kulisach teatru będzie aktor Andrzej Jakubas. Chęć uczestnictwa w warsztatach należy zgłosić mailowo na adres bilety@poszechny.pl.

 

Marc Camoletti

„Pomoc domowa”

Przekład: Bartosz Wierzbięta

Reżyseria: Jakub Przebindowski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Wanda Kowalska

Obsada: Marta Jarczewska/Małgorzata Goździk, Karolina Kleniewska/Marta Maria Wiśniewska, Filip Jacak/Jakub Kryształ, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki

***

Jaś Kapela i Hanna M. Zagulska
"Odwaga" - 11. spektakl w cyklu "Dziecko w sytuacji"
Adaptacja i reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Twórca autorskich warsztatów: Andrzej Jakubas
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Muzyka: Bartosz Adamiak
Nagranie partii trąbki: Pavel Samokhin
Nagranie partii wiolonczeli: Anna Furkałowska
Obsada: Małgorzata Goździk, Paulina Nadel, Filip Jacak, Sebastian Jasnoch, Jakub Kryształ, Arkadiusz Wójcik
Ze specjalnym udziałem Karoliny Kleniewskiej, Diany Krupy, Karoliny Łukaszewicz, Ewy Sonnenburg, Barbary Szcześniak, Beaty Ziejki, Andrzeja Jakubasa, Jakuba Kotyńskiego, Artura Majewskiego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy