reklama
reklama

Nowatorskie spojrzenie na filmy 3D w łódzkiej filmówce. Zobacz kulisy niezwykłego projektu [zdjęcia | wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowatorskie spojrzenie na filmy 3D w łódzkiej filmówce. Zobacz kulisy niezwykłego projektu  [zdjęcia | wideo] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinachDziałająca przy Łódzkiej Szkole Filmowej pracownia S3D vnLab wciąż rozwija swój projekt, w którym bada artystyczny potencjał, jakie daje możliwość kręcenia filmów 3D. - Skupiamy się na poszukiwaniu potencjału artystycznego w 3D, czyli tego wszystkiego, co jest niematerialne i niefizyczne - mówi Piotr Matysiak, kierownik pracowni S3D.
reklama

Łódzka filmówka stawia na innowacje. Projekt „IN SIDE” w toku

Pracownia S3D vnLab zajmuje się badaniem artystycznego potencjału stereoskopii. Innymi słowy chodzi o możliwości, jakie daje tworzenie filmów w 3D. 

W ramach działań przeprowadzany jest szereg nowatorskich eksperymentów mających na celu poznanie i poszerzenie języka filmowego dedykowanego animacji poklatkowej w kontekście trzeciego wymiaru.

Wynikiem czteroletniego programu badawczego będzie krótkometrażowy film animowany (lalkowy) oraz multimedialny podręcznik skupiający się na technikach stereoskopowych i systematyzujący możliwości i trudności, jakie wiążą się ze stereoskopią.

- Chcemy zebrać materiał, opracować go i popularyzować w formie multimedialnego „podręcznika” z dużą liczbą interakcji, który będzie tłumaczył zagadnienia tworzenia filmu 3D z głównym naciskiem na lalkowy film poklatkowy - wyjaśnia Piotr Matysiak, kierownik pracowni S3D.

reklama

Projekt filmowy „IN SIDE” ma już swój trailer

Wspomniany krótkometrażowy film animowany otrzymał tytuł „IN SIDE”. To projekt, mający na celu wykorzystanie technik stereoskopowych w podobny sposób, jak ruch kamery czy gra aktorska.

- To jest film lalkowy, ponieważ w takim filmie można wszystko bardzo precyzyjnie zaplanować i wykonać, co pozwala sprawdzić dokładnie wszystkie rzeczy w laboratoryjnej przestrzeni - mówi Anita Kwiatkowska-Naqvi, reżyser filmu.

reklama

Sam film jest realizowany w taki sposób, by miał on swoje osobne życie i swoją, głównie festiwalową, widownię.

- Chcemy także, by ten film był swego rodzaju reklamą całego tego przedsięwzięcia, gdyż masa ujęć, których używamy w filmie jest naszym poligonym doświadczalnym. Wszystko będzie omówione, pokazane. Ten film ma też na celu zachęcenie studenta animacji np. w Ameryce Południowej czy Północnej do tego, by poczytać o stereoskopii - kończy Piotr Matysiak.

Na razie twórcy filmu opublikowali jego krótką zajawkę. Na efekt prac w postaci całego filmu musimy jeszcze trochę poczekać.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama