Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie w Łodzi
24 i 25 września do Łodzi zawita ponad 150 twórców komiksów i gier z całego świata – zarówno tych najbardziej znanych, jak i niszowych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spotkania z ulubionymi rysownikami, poznania kulis powstawania komiksowych historii, odwiedzenia stoisk ze w strefie targowej czy zagrania w ciekawe planszówki. Te i wiele innych atrakcji dostępnych będzie w ramach 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, która już wkrótce odbędzie się w Atlas Arenie. Organizatorzy wydarzenia podzielili się szczegółami na temat tegorocznego programu.Gośćmi specjalnymi festiwalu będą południowokoreański twórca Kim Jung Gi, tworzący na żywo komiksowe prace, Miguel Valderrama, rysownik komiksu „Cyberpunk 2077: Trauma Team” oraz Greg Rucka, którego najbardziej znane prace pochodzą z serii „Wonder Woman”, „Gotham Central” oraz „Wolverine”. Udział w wydarzeniu potwierdzili też Tiitu Takalo, Simon Spruyt, Ingo Römling, Jonas Scharf oraz Nico Tamburo. Nie zabraknie także spotkań autorskich z wieloma polskimi twórcami, między innymi Zbigniewem Kasprzakiem, Bartoszem Minkiewiczem czy Piotrem Bednarczykiem.
„Podczas festiwalu odbywać będą się również panele dyskusyjne i prelekcje. To przede wszystkim rozmowy ekspertów, pasjonatów, dziennikarzy i krytyków na tematy komiksowe: od historii komiksu, przez serialowe i filmowe adaptacje, po rozważania nad architekturą w komiksie oraz panele związane z mangą i anime. Uwaga! W tym roku odbędzie się m.in. spotkanie z obsadą polskiego dubbingu do „Belle”, czy dyskusje moderowane przez United States of Komiks i Łódzki Fanclub Star Wars. Uczestnicy dowiedzą się również, co jest dziś grane w polskim gamedevie i jak dołączyć do tego zacnego grona.” – powiedział Adam Radoń, szef Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier.
Jak poinformowali organizatorzy, podczas festiwalu w Atlas Arenie można będzie wziąć udział w warsztatach z twórcami i edukatorami z zakresu komiksu, konkursach, podziwiać powstawanie prac komiksowych na żywo czy zdobyć autografy od ulubionych artystów. Sporo emocji wzbudzi z pewnością konkurs cosplay - jak wiadomo, w tym roku jedna z kategorii ma nawiązywać do uniwersum J.R.R. Tolkiena. Uczestnicy będą też rywalizować ze sobą w rozgrywkach gier na ponad 100 różnych stanowiskach na płycie Areny, między innymi w Mistrzostwach Polski Bijatyk. W EC1 można będzie z kolei zobaczyć dwie wystawy (dostępne będą dla zwiedzających aż do 18 listopada) – „KAS. Monografia” i „Andrzej Janicki. Uniwersum”.
. Sprzedaż biletów prowadzona jest online, ich przedział cenowy to 20-60 zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.