„Ciepłe pszczoły, zimne jelenie albo jak pozbyć się dzieci” to barwna i fascynująca wyprawa do lasu w poszukiwaniu głosu przyrody, inspirowana trylogią Petera Wohllebena jest idealnym punktem wyjścia do rozmowy o ekologii. Reżyser Gabriel Gietzky wraz z zespołem twórców i aktorów zachęca widzów od siódmego roku życia do odkrywania leśnych sekretów i namysłu nad tym, czym jest prawdziwa wspólnota i odpowiedzialność za nią.
– Kiedy przeczytałem „Sekretne życie drzew”, od razu wiedziałem, że chcę to wystawić, bo tekst ten, choć niedramatyczny, ma olbrzymi potencjał sceniczny i edukacyjny – mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi. – Czy potrafimy jeszcze słuchać natury? Czy umiemy rozpoznać drzewa i zwierzęta wokół nas? Takie pytania stawiamy, by prowokować do refleksji – wyjaśnia.
Spektakl przenosi widzów do świata zwierząt, drzew i leśnej „sieci internetowej” – czyli splatającej wszystko grzybni, imponującej i fascynującej w widowiskowej scenografii Grupy MIXER. Atmosferę spektaklu buduje też choreografia opracowana przez Szymona Michlewicza-Sowę. Edukacyjny przekaz oprawiony został musicalową formą i piosenkami autorstwa Marcina Nenko z zespołu Chłopcy kontra Basia. W kipiącym od barw lesie Lipa, Wiewiórka i Pszczoła wiodą spokojne życie, które zakłóci przybycie ludzi – nadleśniczego Petera Wohllebena, drwali, cesarza Wilhelm II, a nawet Björk. W ich role wcielają się m.in.: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Nikola Czerniecka, Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Anna Sztuder-Mieszek, Filip Wawrecki, Anna Woźniak-Płacek i Jagoda Zimała.
Szczegółowe informacje na temat repertuaru i biletów dostępne są na stronie internetowej teatru: www.teatrpinokio.pl.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.