Premiera w Monopolis. Po raz dziesiąty zaprezentowano Kalendarz Virako
Pierwszy kalendarz powstał w roku 2009, a pomysłem stojącym za jego realizacją było połączenie sztuki i chęć pomocy innym. Do współpracy przy tworzeniu każdej edycji kalendarza zapraszano wspaniałych artystów, m.in.: Janusz Kaniewski, nieżyjący już światowej sławy designer, współtwórca takich samochodów jak Ferrari California, Lancia Delta czy Honda Civic, Chris Niedenthal, jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich, autor fotografii – ikony polskiej historii – „Czas Apokalipsy”, laureat nagrody World Press Photo w 1986 r. za portret sekretarza generalnego węgierskiego KC Jánosa Kádára, który trafił na okładkę "Time’a" a także Jodi Bieber, Ryszard Horowitz, Andrzej Pągowski, Arkadiusz Branicki, Izabela Urbaniak oraz Sebastian Ćwik.Jaki kalendarz towarzyszyć nam będzie w roku 2023? Zdjęcia portretują kulturę brazylijską w łódzkich okolicznościach. W trwającej trzy dni sesji zdjęciowej wzięli udział modele i modelki z Brazylii, Kolumbii, USA i Polski. Na planie królowały pióra, kostiumy tancerek samby, niecodzienne nakrycia głowy i oczywiście gorący klimat. Za koncepcją i wykonaniem tegorocznych zdjęć stoi fotograf Michał Batory.
Wieczorem w czwartek 17 listopada na terenie Monopolis odbyła się uroczysta prezentacja efektów pracy fotografów, modeli, grafików i innych członków zespołu, który doprowadził przedsięwzięcie do końca. Ważnym punktem wydarzenia była licytacja Kalendarza Nr 1 i trzech fotografii Michała Batorego. Całkowity dochód z licytacji i sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie Fundacji „Dom w Łodzi” – której misją jest prowadzenie Domu Dziecka dla Dzieci Chorych.
Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.
CZYTAJ TAKŻE >>> Co robić w weekend w Łodzi? Łódź Disco Fest, kiermasz rękodzieła, zawody w bieganiu po schodach i wiele więcej!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.