reklama
reklama

Seniorzy z Łodzi na ślubnym kobiercu i to coraz częściej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Seniorzy z Łodzi na ślubnym kobiercu i to coraz częściej - Zdjęcie główne

Śluby wśród osób po 60. roku życia są w województwie łódzkim coraz częstsze | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinachKiedyś śluby seniorów były rzadkością. Dziś są coraz częstsze. Osoby po 60. roku życia pokazują, że dla miłości nie liczy się wiek. Coraz większa aktywność seniorów, otwartość na nowe znajomości to również dowód na to, że jesień życia nie musi być wcale spędzona w kapciach przed telewizorem. Sprawdź, ile osób po sześćdziesiątce zdecydowało się na ślub w województwie łódzkim.
reklama

Śluby w Łodzi i regionie po 60. roku życia - statystyki

W 2020 roku 574 osób z województwa łódzkiego w wieku co najmniej 60 lat zdecydowało się na zawarcie związku małżeńskiego - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Struktura nowożeńców w wieku 60 lat i więcej kształtuje się w Łódzkiem w następujący sposób:

  • Mężczyźni: 7,7 % kawalerów, 25,8 % wdowców, 66,5 % rozwiedzionych
  • Kobiety: 7 % panny, 35,7 % wdowy, 57,3 rozwiedzione.
Dane te pokazują, że najwięcej osób to te, które się rozwiodły. Najmniej mieszkańców po 60. roku życia, zawierający związek małżeński, to kawalerowie i panny. Po środku znajdują się wdowcy i wdowy.

reklama

Dodajmy, że seniorzy w Łodzi i okolicy to 28% ogółu mieszkańców. W województwie łódzkim mamy więcej kobiet (59,7 %) niż mężczyzn (40,3%). W końcu 2020 roku w województwie ponad 400 osób przekroczyło wieku stu lat.

Śluby seniorów - zmiana podejścia

Na szczęście podejście do ślubów seniorów coraz częściej się zmienia. Kiedyś były rzadkością, dziś związki małżeńskie na emeryturze zawierane są coraz częściej. "W Twoim wieku nie wypada" - z takimi opiniami bliskich mierzyli się seniorzy. Tymczasem miłość nie zna wieku. 

reklama

"Jeżeli jesteś dzieckiem dojrzałej, zakochanej i planującej wziąć ślub osoby, to nie dawaj sobie przyzwolenia na krytykowanie, ośmieszanie czy nawet zabranianie. Wręcz przeciwnie  – wspieraj plany mamy, taty czy dziadka z prostego powodu – każdy ma prawo do miłości. Jeżeli z kolei jesteś samym seniorem czy seniorką, nie pozwalaj innym decydować o swoim życiu w tak osobistych sprawach. Mile widziane są porady, delikatne opinie, ale na pewno nie jawny protest czy szydzenie" - czytamy na portalu słowoseniora.pl.

Seniorzy na pewno inaczej podchodzą do ślubów. Stawiają na skromne uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego i obiad w gronie najbliższych. Jak wskazują eksperci, bardzo często podchodzą też do ślubu na luzie. To odróżnia ich od dużo młodszych nowożeńców.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama