Reklama

Reklama

Spacer po Parku Śledzia w Łodzi. Przedwiośnie też może zachwycać! [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Zajmuje powierzchnię ponad 17 hektarów. Zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Północną, Franciszkańska i Wolborską. Mowa o Parku Staromiejskim, czyli tzw. Parku Śledzia. Choć jeszcze drzewa nie są zazielenione, to wygląda pięknie.

Reklama

Park Staromiejski w Łodzi - historia

Park Staromiejski powstał w latach 50. XX wieku. Teren, na którym się znajduje, prawie do końca XIX wieku był zbiornikiem wodnym. To był staw na Łódce. Z czasem zbiornik osuszono, rzekę wpuszczono w kanał, a okolicę zabudowano.

W okolicy znajdował się targ rybny. Dlatego miejsce to zyskało też nieoficjalną nazwę Park Śledzia.

"Podobno miejsce to zawdzięcza ją zapachowi, który unosił się na tym terenie w czasie budowy parku i tuż po jej zakończeniu. Aromat śledzi pochodził z piwnic zburzonych budynków, w których kiedyś mieściły się składy rybne" - czytamy na stronie parki.org.pl.

W słoneczne dni łodzianie chętniej ruszają do takich miejsc jak Park Śledzia. Co prawdę pogoda jest ostatnio w kratkę, odzywają się na przemian zima i wiosna, ale nawet w chłodniejsze, słoneczne dni, warto wybrać się na spacer.

Co znajdziemy w Parku Staromiejskim? We wschodniej części przy ul. Północnej budynek nieczynnej już krancówki tramwajowej.  Przy ul. Nowomiejskiej stoi zegar słoneczny. Po wschodniej części parku znajduje się sztuczny staw na Łódce z małą wyspą po środku.

W drugiej części parku znajduje się duża okrągła fontanna. Są tu też dywany kwiatowe, stoliki szachowe, pomnik harcmistrza Aleksandra Kamińskiego.

W Parku Śledzia znajdziemy klony srebrzyste, okazy dębu czerwonego, lipy drobnolistnej, brzozy brodawkowatej, kasztanowca czy klonu zwyczajnego.

Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego miejsca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy