reklama
reklama

Szkoła, która pomaga ratować życie innych obchodzi swoje 50-lecie! Kolejni Ratownicy gotowi nieść pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoła, która pomaga ratować życie innych obchodzi swoje 50-lecie! Kolejni Ratownicy gotowi nieść pomoc - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
56
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinach Ratownicy medyczni ukończyli także cykliczny kurs, dzięki któremu wciąż mogą pomagać ratować zdrowie i życie nas wszystkich.
reklama

To obowiązkowa pozycja każdego policjanta, strażaka i ratownika medycznego. Choć pierwszej pomocy przedmedycznej uczy się już także w szkołach, zawodowcy w swoim fachu muszą przechodzić regularne badanie i kursy, aby wciąż móc być gotowym do działania w każdej chwili.

Szkoła Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi obchodzi swoje 50 urodziny

Kurs Doskonalający Ratowników Medycznych odbywał się regularnie co 5 lat, dzięki temu przez cały czas ratownicy mogą pomagać innym.

W tym roku ukończenie kursu zbiega się również z 50-leciem działalności łódzkiej Szkoły Ratownictwa.

- Jest to dla nas szczególna okazja. Zakończenie wspomnianego kursu chcielibyśmy połączyć z 50-leciem funkcjonowania Szkoły Ratownictwa, która powstała w 1973 roku.

- mówi Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Setki ratowników, którzy są gotowi dalej pomagać walczyć o zdrowie i życie

W skali roku z łódzkiej Szkoły Ratownictwa wychodzą nie tylko specjalistyczni ratownicy, ale także osoby cywilne.

- Szacujemy, że od tego czasu szkoła corocznie szkoli 800 osób - lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, a także osoby cywilne na kursach pierwszej pomocy. Można zatem przyjąć, że w ciągu 50 lat jej działalności przeszkoliliśmy około 40 000 osób, co odpowiada populacji miasta Sieradza

- dodaje.

Wśród ratowników medycznych, którzy otrzymali dzisiaj dyplomy była pani Aneta. Na pytanie dlaczego zdecydowała się wybrać tę drogę zawodową odpowiada wprost - chęć pomocy innym.

- Chęć pomocy innym skłoniła mnie do tego, żeby pójść na ratownictwo medyczne, a później dalsza praca jak najbardziej to we mnie utwierdziła, że po prostu lubię pomagać innym. Spełniam się dzięki swojej pracy zawodowo. Studia ukończyłam w 2014 i na początku bardzo ciężko było znaleźć pracę jako ratownik medyczny, tym bardziej jeszcze jako kobieta. Ale to się bardzo w przeciągu tych lat naprawdę zmieniło

- mówi nam pani Aneta Klara, ratowniczka medyczna z wieloletnim stażem.

Warto zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich lat kobiety nie tylko zaczęły być coraz chętniej przyjmowane do pracy na stanowisko ratownika medycznego, ale są również obecnie takie sytuacje, gdzie w zespole są same panie. Udział w szkoleniu dotyczącym podstawowego kursu pierwszej pomocy może wziąć każdy. Trwa on 5 godzin i odbywa się w Szkole Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama