Reklama

Reklama

Teatropolis na Scenie Monopolis. Dyrektorem artystycznym znany aktor. "To szansa m.in. dla nieodkrytych talentów"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Festiwal Sztuki Aktorskiej Teatropolis na Scenie Monopolis - to ważne przedsięwzięcie, przegląd małych form teatralnych, które planowane jest na marzec 2022. Zgłoszenia będą już jednak przyjmowane od wtorku 22 listopada. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znany aktor Andrzej Seweryn.

Reklama

Przegląd małych form teatralnych na Scenie Monopolis

Odkrycie nieodkrytych jeszcze talentów i dyskusja o aktorstwie - to główne cele, które przyświecają przeglądowi małych form teatralnych Teatropolis. Andrzej Seweryn, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia, cieszy się, że inicjatywa będzie realizowana na Scenie Monopolis, w miejscu, którego historia się zmienia, a którego przestrzeń jest otwarta na sztukę.

- Poświęcam czas aktorstwu od 55 lat. Jestem szczęśliwy, lubię rozmawiać z aktorami, dyskutować z nimi, spierać się i tłumaczyć im rzeczywistość - mówi Andrzej Seweryn.

Do udziału w przeglądzie mogą się zgłaszać wszyscy (to kategoria open), a także młode talenty aktorskie, które nie ukończyły 26 lat. Do zgłoszenia należy dołączyć tekst przedstawienia, 10 zdjęć i wideo nie krótsze niż 20 minut. Będą one przyjmowane do 20 stycznia 2023 roku. 

Organizatorzy czekają na monodramaty, a także przedstawienia dwu- lub trzyosobowe. 

- Chcemy pokazać małe formy teatralne, bo one nie są zawsze zauważane. Warto je pokazać, bo poruszają ważne tematy - mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako, inwestor Monopolis.

Spośród zgłoszeń zostaną wybrane po 4 sztuki z każdej kategorii. Przewidziano nagrody pieniężne: 20 tys. w kat. open i 10 w kategorii "młodzi". Organizatorzy oddadzą także głos publiczności. Wybrane przez nią przedstawienia otrzymają po 5 tys. zł. 

Festiwal zaplanowano od 24 do 27 marca. Będą mu towarzyszyć warsztaty, spotkania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy