Reklama

Reklama

Większe zainteresowanie paszportami dla zwierząt w Łodzi. Jak wyrobić dokument dla czworonoga?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Większe zainteresowanie paszportami dla zwierząt w Łodzi. Jak wyrobić dokument dla czworonoga?  - Zdjęcie główne

Czy do łódzkich gabinetów weterynaryjnych zgłasza się dużo opiekunów po paszport dla zwierzaków? | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Lekarze weterynarii zwracają uwagę na zwiększone zainteresowanie chęcią wyrabiania paszportów dla zwierząt wśród ich opiekunów. Czy mieszkańcy Łodzi także częściej odwiedzają gabinety weterynaryjne?

Reklama

W wielu polskich miastach wzrosła liczba opiekunów zwierząt udających się do gabinetów weterynaryjnych w celu wyrobienia paszportu swojemu czworonogowi. Z czym to jest związane? Możliwe, że w związku z wojną w Ukrainie właściciele zwierząt obawiają się także o bezpieczeństwo Polski i chcą być przygotowani na każdą ewentualność. Czy większe zainteresowanie paszportami wśród opiekunów psów i kotów panuje także wśród łodzian? Odpowiedź uzyskaliśmy miedzy innymi w gabinecie weterynaryjnym „Trop”. 

„Tak, bardzo dużo osób chce wyrobić paszport dla zwierzaka. W wielu lecznicach brakuje już druków paszportowych. Również w Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej są trudności z ich szybkim zamówieniem. Jeśli w danej lecznicy są druki, paszport zostaje wystawiony od ręki, jeśli nie – ciężko powiedzieć jaki będzie czas oczekiwania”.

"Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie znacznie zwiększyła się liczba wystawianych przez nas paszportów. Wynika to z zapobiegliwości naszych klientów, aby w razie nagłej konieczności wyjazdu poza Polskę mogli zabrać swoje psy i koty ze sobą" - dodał lek. wet. Grzegorz Król z przychodni weterynaryjnej "Wierzbowa".

W rozmowie z PAP rzecznik Krajowej Izby Lekarsko-Weternaryjnej Witold Katner zaapelował do opiekunów zwierząt, którzy nie potrzebują pilnego wyrobienia paszportu o tymczasowe odłożenie wizyty. Prosił o cierpliwość i wyrozumiałość oraz zapewnił, że paszportów nie zabraknie.

Paszport dla zwierząt. Jak wyrobić dokument? 

Jak wygląda procedura wyrobienia paszportu dla zwierząt domowych i co zawiera taki dokument? Wystawia się go w gabinecie weterynaryjnym – lista uprawnionych do tego lekarzy znajduje się na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Znajdują się w nim informacje na temat zwierzęcia (między innymi imię, gatunek, rasa, płeć, maść, znaki szczególne), a także imię i nazwisko oraz dane kontaktowe właściciela i lekarza weterynarii.

Konieczne jest także zamieszczenie informacji na temat szczepienia przeciwko wściekliźnie i badań dotyczących tej choroby oraz danych na temat ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia. Urzędowy koszt paszportu to 100 zł, jednak jeśli zwierzak nie posiada czipa lub aktualnych szczepień opiekuna, właściciela czekają związane z nimi dodatkowe opłaty. Paszport zostaje wystawiony po szczegółowym sprawdzeniu oznakowania zwierzęcia, uzupełnieniu wszystkich informacji w dokumencie identyfikacyjnym oraz złożeniu podpisu właściciela. 

 Zainteresowani szczegółowe informacje znajdą na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy