Reklama

Reklama

Dwie nowe hybrydy w ŁKA! Wartość tego projektu rzuca na kolana

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 09:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Umowa o dofinansowanie została podpisana. Już wkrótce flota pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej powiększy się o dwie hybrydy. Szczegóły poniżej.

Nowe pociągi ŁKA

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej przesłanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dołączą dwa kolejne pociągi o napędzie elektryczno-spalinowym. Umowę o dofinansowanie ich zakupu podpisali 5 maja Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Janusz Malinowski, prezes ŁKA.

Wartość projektu to prawie 51 milionów złotych, z czego ponad 31 milionów to unijne dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. 

6 kwietnia zeszłego roku rozstrzygnięto przetarg na dostawę trzech dwunapędowych zespołów trakcyjnych w ramach projektu "Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap IV". Pociągi dostarczy wkrótce nowosądecki Newag. ŁKA skorzysta z tak zwanego prawa opcji - dzięki podpisanej 5 maja umowie może zamówić dodatkowe 2 pociągi bez konieczności prowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 

Zakup składów elektryczno-spalinowych to kolejny etap rozwoju łódzkiej kolei, w którym spółka inwestuje w powiększanie swojej floty pociągów. 

Po zakupie hybryd (z opcji) ŁKA wzmocni połączenia pasażerskie na liniach kolejowych, które nie są zelektryfikowane, dzięki temu już wkrótce będziemy mogli pojechać m.in. do Spały i Opoczna. 

- Wciąż inwestujemy w kolej, szukamy nowych rozwiązań, by zwiększyć siatkę połączeń, wszystko po to, by mieszkańcy mogli podróżować po regionie szybciej i bezpieczniej. Podpisanie tej umowy to kolejny krok - mówi marszałek Schreiber.

Warto też dodać, że w 2021 roku z przejazdów Łódzką Koleją Aglomeracyjną skorzystało 6,04 mln pasażerów, co w porównaniu z rokiem 2020 stanowi wynik lepszy o 1,39 mln osób. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy