reklama
reklama

Łoś spacerował pod hotelem w Andrespolu. Mieszkańcy nie kryli zdziwienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lasy państwowe, zdjęcie poglądowe

Łoś spacerował pod hotelem w Andrespolu. Mieszkańcy nie kryli zdziwienia - Zdjęcie główne

Widok łosia przy ul. Rokicińskiej zaskoczył mieszkańców | foto Lasy państwowe, zdjęcie poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie W środę o poranku zmierzający do pracy kierowcy oraz przechodnie przecierali oczy ze zdziwienia. Ulicą Rokicińską w Andrespolu po chodniku spacerował łoś.
reklama

Łoś zaskoczył mieszkańców Andrespola.  Zablokował drogę panu Kamilowi  

Dla mieszkańców Andrespola nie był to codzienny widok. Wiadomość o pojawieniu się majestatycznego zwierzęcia przy ul. Rokicińskiej szybko obiegła lokalną grupę w social mediach. 

- Dosłownie za tym zakrętem mieszkam, idę jak gdyby nigdy nic, aż tu na chodniku przede mną stoi łoś, chwilę pomyślałem, czy przejść się koło niego, lecz postanowiłem cofnąć się do pasów i przejść drugą stroną. Bałem się, że może stać się agresywny, a ja nie zdołam uciec. Powiedziałem tę sytuację w pracy, ale nie uwierzono mi, że łoś zablokował mi przejście. Gdy zobaczyli, że na grupie Andrespol i okolice jest zdjęcie potwierdzające to co mówiłem, koledzy przecierali oczy ze zdziwienia - mówi Pan Kamil, pobliski mieszkaniec.

- Codziennie chodzę tędy do pracy, ale jeszcze nigdy nie spotkałam na swojej drodze łosia, spacerującego sobie chodnikiem. Nie wiedziałam co się dzieje, rozumiem sarna czy dzik to normalne w tej okolicy, ale łoś? Jak on się tutaj znalazł?- mówi Pani Renata, mieszkanka Kraszewa.

Jak zwierzę znalazło się tak blisko ulicy? 

- Łosie są mało płochliwym zwierzętami, nie uciekają przed ludźmi jednak mogą być one dla nas niebezpieczne. Warto pamiętać, że wciąż jest to dzikie zwierzę i lepiej się nie zbliżać. Są to zwierzęta migrujące i czasami mogą pojawiać się w miastach - mówi Katarzyna Suska, weterynarz z przychodni Cztery Łapy w Łodzi.

Warto dodać, że łosie są największymi współcześnie żyjącymi gatunkami ssaków w Polsce, z rodziny jeleniowatych. Najmniejsze z nich są wysokie na póltora metra aż do ponad dwóch metrów. Żyją one średnio 20-25 lat, a ich okres gotowy przypada na okres od września do listopada. Gatunk jest objęty stałą ochroną. Takie zwierzę bez problemu może pokonać nawet 20 kilometrów dziennie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama