Reklama

Marszałek Grzegorz Schreiber odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odebrał w Belwederze z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Honory dla samorządowców

W trakcie piątkowej (27 maja) uroczystości prezydent podziękował za służbę publiczną i ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnych i regionalnych. Mówił, że samorządowcy, tworząc małe ojczyzny, budują dobrobyt całej Polski.

Dodał też, że powinni rozumieć potrzebę synergii pomiędzy działaniem władz centralnych a lokalnych, żeby Polska mogła się rozwijać szybciej, wydajniej i sprawniej.

Andrzej Duda podziękował samorządowcom także za ostatnie miesiące pomocy uciekającym przed wojną Ukrainkom i Ukraińcom. - Zdaliście egzamin. Zobaczyliśmy coś, co nazywa się prawdziwą subsydiarnością – powiedział i dodał, że władze samorządowe wykorzystały swoje doświadczenia i serce, żeby pomóc w tej próbie dziejowej, jakiej Polska i Polacy zostali poddani i która ustanowi nową jakość w relacjach pomiędzy Polską i Ukrainą, a przede wszystkim pomiędzy Polakami a Ukraińcami. - Razem jesteśmy bardzo silni – mówił.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent wręczył odznaczenia państwowe blisko stu osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego. Między innymi Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Józef Duda, wieloletni radny gminy Słupia, radny powiatu skierniewickiego, Mateusz Kamiński, Burmistrz Rzgowa, Piotr Wołosz, Starosta łaski.

Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości odznaczony został Krzysztof Jażdżyk, Prezydent Skierniewic.

Przedstawiciele miejscowości, którym nadano prawa miejskie w tym roku, odebrali z rąk prezydenta polskie flagi. W gronie tych osób znalazł się Patryk Kołosowski, zastępca burmistrza Bolimowa.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy