Reklama

Reklama

Tir z darami dla Ukraińców w Buczy. Akcje pomocowe dla Ukrainy cały czas trwają

Opublikowano: pt, 22 kwi 2022 18:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Obywatele tego państwa oraz uchodźcy, którzy do nas przybyli, mogą liczyć na pomoc województwa łódzkiego. Szczegóły poniżej.

Dary dla obywateli Ukrainy

Jak wiemy z oficjalnej informacji przesłanej 21 kwietnia przez zespół prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Samorząd Województwa Łódzkiego przekazał kolejny TIR z darami, który tym razem trafi do zmasakrowanej przez rosyjskie wojska Buczy. Pomoc tę urząd zorganizował wspólnie z wołyńskim regionem partnerskim. Pomysł ten zrodził się w czasie spotkania z Igorem Chulipem, który zajmuje się koordynacją pomocy humanitarnej w tym regionie Ukrainy. 

Do Buczy trafią dary, które zostały pozyskane przez Samorząd Województwa Łódzkiego od polskich firm. Dary przekazały: Polski Cukier - Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Delia Cosmetics sp. z o.o., Ptak S.A., Przetwórstwo Owoców i Warzyw "DROS". Firmy dały produkty żywnościowe o długotrwałym terminie przydatności do spożycia oraz środki higieny osobistej. 

Ponadto samorząd zakupił i przekazał agregaty prądotwórcze. Do Ukraińców przebywających na terenie naszego województwa trafi także ponad 200 urządzeń gospodarstwa domowego o wartości blisko 100 tys. zł. Między innymi pralki, suszarki, czajniki przekazała nieodpłatnie firma BSH - największy producent AGD w Europie. 

- BSH angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, przekazując m.in. AGD. Widzimy, że skala potrzeb jest ogromna, a społeczna odpowiedzialność biznesu jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego w całej Polsce przekazaliśmy ponad 1500 sztuk urządzeń gospodarstwa domowego m.in. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Lokalne władze dobrze wiedzą, gdzie potrzeby uchodźców są najpilniejsze i dzięki nim nasz sprzęt trafia we właściwe miejsca – mówi Marta Kujawa, menedżer ds. PR.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z firmami z łódzkiego i cały czas staramy się pozyskiwać to, co niezbędne do codziennego życia. Tym razem, dzięki współpracy z firmą BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, możemy przekazać wszystko, co niezbędne w codziennym życiu, a czego nie mogli zabrać ze sobą ci, którzy uciekli przed wojną – mówi Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

Warto też wspomnieć o tym, że woj. łódzkie od początku jest zaangażowane w pomoc uchodźcom z Ukrainy - zarówno tym, którzy przebywają w naszym regionie, jak i tym w regionach partnerskich. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy