Reklama

Mieszkańcy uciekają z Łodzi. Zobacz, które jeszcze miasta w regionie się wyludniają

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy uciekają z Łodzi. Zobacz, które jeszcze miasta w regionie się wyludniają - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Łódzkie W ostatnich latach Łódź, ale również inne polskie miasta mierzą się z problemem spadku liczby mieszkańców. Główny Urząd Statystyczny pokazuje, że sytuacja robi się poważna.

Od 2002 do 2021 roku z Łodzi wyprowadziło się aż 121 063 mieszkańców. Według Urzędu Statystycznego, 31 grudnia 2022 roku, miasto zamieszkiwało 658 444 osoby.  Natomiast województwo 2 378 483 osoby. Prognozowana liczba mieszkańców w 2050 roku wynosi 1 999 131. Według danych z 2021 roku,  łódzkie ma ujemny przyrost naturalny wynoszący -18 448.

Z tych miejscowości ucieka najwięcej łodzian. Zobacz ranking 

W ostatnich parunastu latach problem spadku liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce. Jak informuje portal Polska w Liczbach,  przyczyny takiego stanu rzeczy są różne, ale do najczęściej występujących zaliczane są migracje ludności na obszary podmiejskie, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna. Jeśli spadkowy trend się utrzyma, a wszystko na to wskazuje, szereg miast może stracić miano dużego miasta, czyli takiego, które zamieszkiwane jest przez 100 tysięcy mieszkańców lub więcej. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę największy bezwzględny spadek liczby ludności to bezkonkurencyjna okazuje się być Łódź. I to nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce. Postanowiliśmy sprawdzić, z jakich innych miejscowości uciekają łodzianie. Informacje te znajdziecie w naszej galerii poniżej artykuły. Co ważne, ranking za kryterium porównawcze bierze procentową zmianę populacji i jest to wskaźnik niezależny od wielkości miasta. 

Statystyki pochodzą ze strony Polska w liczbach, gdzie prezentowane są dane na temat Polski, województw, powiatów, gmin oraz miast. WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy