Polska kolej od lat mierzy się z ogromnymi opóźnieniami, które bez względu na porę roku potrafią pokrzyżować plany niejednemu podróżnemu. W okresie letnim najczęściej wpływ na kursowanie pociągów ma zbyt wysoka temperatura, a w okresie zimowym powodej jest oblodzenie sieci trakcyjnej lub kilkustopniowe mrozy.
Opóźnienia pociągów Polregio - co jest przyczyną?
Z opóźnieniami w Polsce mierzy się praktycznie każdy kolejowy przewoźnik nie tylko pasażerski, ale i towarowy. Nie inaczej jest również z przewoźnikami, którzy obsługują połączenia w województwie łódzkim. Wśród nich oczywiście PKP Intercity, Polregio, Koleje Wielkopolskie i oczywiście Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Ostatni przewoźnik, jak pokazują raporty i statystyki radzi sobie naprawdę dobrze.Drugim obok ŁKA przewoźnikiem pasażerskim, który obsługuje połączenia regionalne jest Polregio (dawniej Przewozy Regionalne). To właśnie pociągi PR kursują m.in. do Ostrowa Wielkopolskiego, Radomska, Warszawy Głównej i Częstochowy. W ostatnich dniach utrudnień w kierunku miasta pielgrzymów pojawia się jednak coraz więcej.
Pociągi Polregio na trasie Łódź - Częstochowa
Tylko 21 sierpnia pociąg relacji Częstochowa - Łódź Fabryczna opóźnił się już o prawie godzinę, zanim zdążył wyjechać ze stacji początkowej. Jak się okazało pociąg zepsuł się jeszcze w peronach stacji Częstochowa Osobowa.
- W dniu 21 sierpnia br. z powodu defektu taboru obsługującego obieg pociągów na linii Łódź - Radomsko - Częstochowa, pociąg nr 41220 został opóźniony i tym pociągiem zostali zabrani pasażerowie odwołanego pociągu, który uległ awarii
- informuje portal TuLodz.pl Anna Piotrkowska z łódzkiego oddziału Polregio.
Warto zauważyć, że połączenie Łódź – Radomsko – Częstochowa, realizowane zmodernizowanymi jednostkami m.in. EN57.
- Do obsługi połączeń na trasie Łódź - Radomsko - Częstochowa dedykowany jest tabor zmodernizowany Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych
- mówi.
Gdy pociąg udało się już wyprawić w trasę do kolejnych utrudnień doszło w Wilkoszewicach. Zgodnie z komunikatem ze strony portalpasażera.pl powodem były „inne przyczyny związane z działalnością przewoźnika kolejowego”.
- Sytuacja taborowa i ruch pociągów są na bieżąco monitorowane i podejmowane są niezwłoczne działania naprawcze i eliminujące nieprawidłowości
- dodaje przedstawicielka Polregio.
Jak tłumaczy Anna Piotrkowska z Polregio za większość opóźnień nie jest odpowiedzialny przewoźnik.
- W większości przypadków opóźnienia pociągów powstają wskutek sytuacji ruchowych niezależnych od przewoźnika (przepuszczania poc, skomunikowania, usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym ) a także wskutek wystąpienia wypadków i wydarzeń oraz warunków atmosferycznych (wysokie temp., burze)
- mówi.
Pociąg do stacji docelowej Łódź Fabryczna dotarł z 59-minutowym opóźnieniem, zamiast o 19:15 przyjechał 20:14.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.