Zbiornik otoczony gęstym lasem
Mowa o terenach w pobliżu zbiornika wodnego w Nowych Skoszewach, położonego w gminie Nowosolna. Dotarcie tam jest wyjątkowo proste - wystarczy kierować się z Łodzi ulicą Brzezińską aż do skrzyżowania w Nowosolnej. Następnie należy skręcić w lewo w ulicę Byszewską i wypatrywać tabliczki z napisem "Skoszewy Stare", a zaraz za nią kolejnej - "Skoszewy Nowe".Zbiornik, otoczony gęstym lasem, jest szczególnie ceniony przez wędkarzy. Jego powierzchnia to około 1 hektar, a głębokość sięga nawet 8 metrów. Choć w wodzie nie brakuje ryb - w tym karpi i szczupaków - ich złowienie bywa sporym wyzwaniem.
Mnóstwo wysokich wzniesień
Teren wokół zbiornika ma jednak znacznie więcej do zaoferowania niż tylko możliwość łowienia ryb. Zarówno zimą, jak i latem zachęca do pieszych wędrówek oraz wycieczek rowerowych. Zróżnicowany krajobraz z licznymi wzniesieniami, których stoki osiągają nachylenie do 20 proc., to efekt działania lodowca, który ukształtował Wyżynę Łódzką - region, w którym leży gmina Nowosolna.Rozbudowana sieć szlaków pieszych i rowerowych umożliwia łatwe dotarcie do najciekawszych przyrodniczo i krajobrazowo punktów. Na szczególną uwagę zasługują liczne punkty widokowe, z których rozciągają się piękne panoramy okolicy. Okoliczne wzgórza porastają ciekawe gatunki roślin, będące reliktem dawnych czasów, gdy obszar ten porastała Puszcza Łódzka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.