Reklama

Reklama

Prestiż, nowe miejsca pracy i ogromne pieniądze. Niemiecki gigant farmaceutyczny przejął fabrykę pod Łodzią

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Kolejna wielka międzynarodowa firma postanowiła otworzyć swoją fabrykę w pobliżu Łodzi. Mowa o niemieckiej firmie farmaceutycznej Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, która właśnie ogłosiła otwarcie swojej fabryki w podłódzkim Konstantynowie w miejscu, gdzie do końca ubiegłego roku mieściła się firma Sensilab.

Reklama

Fabryka Wörwag Pharma Company w Konstantynowie Łódzkim

Z dniem 1 stycznia 2022 roku niemiecka firma farmaceutyczna Wörwag Pharma GmbH & Co. KG przejęła firmę Sensilab.

Polska fabryka w Konstantynowie to nowoczesny kompleks budynków mających duży potencjał do dalszego rozwoju. Dostrzegły to osoby zarządzające firmą Wörwag Pharma, które postanowiły pod Łodzią stworzyć ogromny zakład. To właśnie tu powstaje jedyna fabryka niemieckiej firmy. W związku z tym, Wörwag Pharma Operations planuje zainwestować pod Łodzią ponad 15 milionów euro.

- W ciągu najbliższych czterech lat będą widoczne znaczące inwestycje związane z transferem 25 produktów Wörwag Pharma. Jest to jedna z największych inicjatyw transferu technologii, inwestycji i rozwoju w branży farmaceutycznej dla organizacji naszej wielkości - mówi Irmgard Becker, Dyrektor Globalna ds. Operacyjnych.

Lokalizacja zakładu w  centrum Europy jest wielkim atutem z punktu widzenia logistyki co ułatwia zaopatrywanie głównych rynków Europy Wschodniej. Zarówno infrastruktura jak i wiedza polskiego zespołu gwarantują produkcję już istniejących technologii, oraz stwarzają możliwość rozwoju i wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań.

- Wraz ze zwiększeniem potencjału grupy o własny zakład produkcyjny osiągamy ważny kamień milowy dla naszych ambitnych celów rozwojowych - mówi Dyrektor Zarządzający i  Dyrektor Finansowy Gerhard Mayer. - Wspólnie z polskim kierownictwem będziemy rozwijać tę fabrykę, aby zbudować centrum doskonałości w zakresie produkcji i rozwoju suchych form leków dla grupy Wörwag Pharma - dodaje. 

Farmaceutyczny gigant pod Łodzią. Prestiż, inwestycje i nowe miejsca pracy

Wyprodukowane w podłódzkim Konstantynowie produkty farmaceutyczne będą rozsyłane do blisko 40 krajów na całym świecie, w tym do Rosji, Brazylii czy Uzbekistanu.

- Cieszymy się z włączenia naszego zakładu do rodziny Wörwag. Będąc w grupie farmaceutycznej z 50 letnią tradycją w  produkcji suchych form leków, widzimy możliwość dalszego rozwoju i doskonalenia naszej fabryki - mówi Joanna Nidecka, Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu.

Co ważne, zapowiadane inwestycje firmy przełożą się także na zwiększenie miejsc pracy. Na razie nie wiadomo jeszcze ile dokładnie osób znajdzie pracę, ale według wstępnych deklaracji, w ciągu 4-5 najbliższych lat w fabryce zatrudnienie może znaleźć nawet 100 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy