Reklama

Schronisko Łódź – gdzie znajdują się łódzkie schroniska? Sprawdź, jak możesz pomóc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Schronisko Łódź – gdzie znajdują się łódzkie schroniska? Sprawdź, jak możesz pomóc - Zdjęcie główne

Schronisko Łódź – gdzie znajdują się łódzkie schroniska? | foto Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Schronisko dla zwierząt w Łodzi jest niezwykle potrzebne. Każdy bezdomny zwierzak otrzyma potrzebną pomoc, a wszyscy możemy brać w tym udział.

Wakacje to, poza wszelkimi pozytywnymi skojarzeniami, także czas, w którym nieodpowiedzialni właściciele czworonogów, zarówno psów, jak i kotów, zostawiają swoich pupili na pastwę losu, gdyż przeszkadzają im w wyjeździe, czy po prostu im się znudziły. Znanych jest wiele historii i mniej lub bardziej poważnych powodów, które wpłynęły na taką okropną decyzję. Schronisko Łódź - gdzie znajdują się łódzkie schroniska? W Łodzi schronisko znajdziemy na ul. Marmurowej 4. To właśnie tam trafia większość porzuconych i bezdomnych zwierząt z naszych okolic. Łódzkie zwierzęta otoczone są opieką i miłością, jednak każda para rąk, a także każda złotówka, są potrzebne, aby zapewnić im godny byt w i tak już ciężkiej sytuacji życiowej.

Schronisko dla zwierząt Łódź

Schronisko dla zwierząt Łódź, czyli placówki na ul. Marmurowej 4, czy Fundacja Azyl na al. Tadeusza Kościuszki 1 to punkty, w których zwierzęta znajdują pomoc. Bezdomne zwierzęta trafiają do schroniska w Łodzi. Tam zostaje zapewniona im należyta opieka i dostają całą masę miłości, jednak należy pamiętać, że pobyt w schronisku Łódź, nawet jeśli pracownicy i wolontariusze dają całych siebie, nie powinien się nigdy wydarzyć. Zwierzęta bez względu na swoją rasę, wiek, czy jakąkolwiek problematyczność (chyba, że zagraża ona zdrowiu lub życiu członków rodziny lub właściciela) powinny być w swoich domach. Bezdomność zwierząt to cały czas poważny problem, z którym mierzy się nie tylko schronisko dla zwierząt Łódź, ale wszystkie schroniska i fundacje w Polsce. Wśród bezdomnych zwierząt najczęściej znajdują się psy oraz koty. Ci puchaci przyjaciele czekają na nowe rodziny, które zaopiekują się nimi najlepiej, jak potrafią. Zwolnione miejsca w schronisku Łódź, pomoże następnym potrzebującym.

Schronisko dla zwierząt ŁódźFot. Schronisko dla Zwierząt w Łodzi | TuLodz.pl

Schronisko Marmurowa Łódź

Schronisko Marmurowa Łódź oferuje pomoc bezdomnym zwierzętom przez całą dobę. Adopcja pupila możliwa jest w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. 12-16 oraz soboty i niedziele od 10 do 14. Do schroniska w Łodzi na ulicy Marmurowej w dalszym ciągu trafia wiele bezdomnych zwierząt. Przyjmowane zwierzęta często są wystraszone, głodne, a ich zaufanie zostało tak nadszarpnięte, że aby je przywrócić, należy poświęcić dużo czasu i ciężkiej pracy. Dla zwierząt warunki, w jakich przebywają, są więc bardzo istotne. Pozwalają im na nowo otworzyć się na ludzi i inne porzucone zwierzęta. Schronisko Łódź stara się zapewnić warunki odpowiednie do utrzymania zwierząt w czystości, radości i bezpieczeństwie. Jak podaje schronisko Łódź, na dzień 11 stycznia tego roku liczba porzuconych zwierząt wynosiła 139 kotów oraz 301 psów.

Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi jest niezwykle potrzebne, to właśnie dzięki schroniskom bezdomne zwierzęta otrzymują schronienie 24 godziny na dobę. Schronisko w Łodzi zapewnia bezdomnym zwierzętom bezpieczny, tymczasowy pobyt, a także jedzenie i wodę. Do zapewnienia bezdomnym zwierzętom, przez schronisko Łódź, odpowiednich warunków do życia i asymilacji, ważne jest także wsparcie emocjonalne. Nauka pracy ze zwierzętami jest niezwykle przydatną umiejętnością, która zaowocuje uczynieniem nawet z najbardziej zaniedbanego psa lub kota zwierzęcia domowego i przyjaznego. Dla zwierząt miejsce, w którym przebywają, jest bardzo ważne. Wpływa na ich późniejsze zachowania i poczucie bezpieczeństwa, dlatego jeśli pracownicy uznają, że osoba, która chce podjąć się adopcji, nie spełnia odpowiednich warunków, mogą odmówić wydania czworonoga.

Schronisko dla psów Łódź

Każde schronisko dla psów Łódź, a także fundacje takie jak Fundacja Bo Ja Kocham Psy, czy Fundacja Niechciane i Zapomniane na ul. Malowniczej 82 to miejsca, w których pomoc znajdzie każdy pies. W łódzkim schronisku przybywa zarówno psów, jak i kotów. Te zwierzęta domowe powinny przebywać w kochających domach z właścicielami, jednak często przeszkadzają, gdy są już starsze lub w sytuacji, gdy pojawi się dziecko. Jak wiadomo, utrzymanie zwierząt nie jest najtańsze, wymaga też wiele uwagi i czasu, dlatego każda osoba decydująca się na zwierzę, bez znaczenia jakie to będzie: kot, pies, chomik, czy rybka, musi dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Każdy opiekun zwierząt domowych musi zdawać sobie sprawę z obowiązków, jakie należy wypełniać.

Schronisko dla psów ŁódźFot. Schronisko dla Zwierząt w Łodzi | TuLodz.pl

Schronisko Łódź koty

Co z naszymi chodzącymi własnymi ścieżkami, ale równie kochanymi kotami? Schronisko Łódź koty, gdzie kot znajdzie schronienie? Każdy potrzebujący schronienia kot znajdzie pomoc na Marmurowej 4, warto też wspomnieć o "Schronisku" na ul. Skalnej 5/4. Warto również wspomnieć o fundacji Kotylion zajmującej się łódzkimi kotami, które trafiły na ulicę. Porzucone koty często nie radzą sobie same na wolności, mimo że uważa się je za wyjątkowo zaradne stworzenia. Większość takich zwierząt miała właścicieli, którzy opiekowali się nimi na co dzień. Pozbawione opieki zwierzęta są zagubione i nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Schronisko dla zwierząt w Łodzi

Schronisko dla zwierząt w Łodzi potrzebuje środków na wyżywienie podopiecznych. Jeśli chcemy pomóc, darowizny na schronisko dla zwierząt należy wpłacać na numer konta:

  • Karma i leczenie zwierząt: 82 1240 1037 1111 0011 0911 8256 
  • Wyposażenie schroniska: 75 1240 1037 1111 0011 0911 8285 
  • Darowizny: 45 1240 1037 1111 0011 0911 8243
Schroniska dla zwierząt w Łodzi to placówki, które zapewniają bezdomnym zwierzętom opiekę i schronienie. Ochrona zwierząt porzuconych to główne zadania, jakiego podejmuje się schronisko Łódź. Do schroniska na Marmurowej trafiła już niezliczona liczba zwierząt. Warto pamiętać, że wszystko kosztuje, szczególnie w obecnych czasach. Schronisko Łódź posiada wiele bezdomnych psów i kotów, te zwierzęta trafiły do schroniska najczęściej z ulicy. Pamiętajmy, że każdy z nas może wspomóc schronisko w Łodzi. W jaki sposób? Na ulicy Marmurowej psy czekają na zabawy i wyprowadzenie, tak samo sytuacja wygląda z kotami. Każdy z nas może zgłosić się jako wolontariusz. Zostanie nam przydzielony zakres obowiązków, a ich wykonywanie bardzo pomoże mieszkańcom schroniska. Miłośnicy zwierząt, którzy nie dysponują wolnym czasem, mogą także pomóc w inny sposób. Wpłacając darowizny na schronisko pomagamy w utrzymaniu zwierząt. To właśnie pieniądze mają duży wpływ na działanie schroniska.

Schronisko dla zwierząt w ŁodziFot. Schronisko dla Zwierząt w Łodzi | TuLodz.pl

Schronisko Łódź adopcja

Schronisko Łódź adopcja zwierzęcia to duża odpowiedzialność. Nie każdy może się tego podjąć. Dobrym rozwiązaniem przed adopcją psa ze schroniska w Łodzi jest wolontariat, który pozwoli nam przekonać się, że nadajemy się do opieki nad zwierzęciem. Proces adopcji zwierzęcia ze schroniska opisany jest w sposób pozwalający na podjęcie decyzji, która będzie najlepsza dla zwierzaka. Porzucone zwierzęta potrzebują stabilizacji i cierpliwości. Pracownik schroniska musi zweryfikować intencje i warunki potencjalnej osoby adoptującej. Adopcja zwierząt to jeden z głównych celów schroniska. Adopcja zwierząt ze schroniska w Łodzi dostępna jest dla każdego, kto jest w stanie zapewnić odpowiednie warunki przyszłemu pupilowi.

Gdzie można oddać psa Łódź?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie można oddać psa w Łodzi, zastanów się, czy Twoje postępowanie jest właściwe. Nieuzasadnione oddanie psa do schroniska może być kwalifikowane jako porzucenie, co jest karalne. Schronisko na Marmurowej 4 w Łodzi zaopiekuje się każdym psem i kotem, jednak należy pamiętać, że zwierzęta najlepiej czują się w kochającym domu. Porzucenie zwierzęcia jest dla nich niezwykle stresującym przeżyciem, którego nigdy nie zapomną.

Ile kosztuje odebranie psa ze schroniska?

Ile kosztuje odebranie psa ze schroniska? Jeśli chcemy odebrać/zaadoptować psa ze schroniska, zazwyczaj należy wpłacić niewielki datek na rzecz placówki w wysokości do 200 zł. Pamiętajmy, że zwierzę to nie zabawka. Każdy pies, kot, czy inne zwierzątko ma swoje uczucia i przeżywają stresowe sytuacje zupełnie tak jak my. Jeśli zdecydujesz się na adopcję zwierzaka ze schroniska, zapoznaj się z wszystkimi obowiązkami i kosztami wynikającymi z utrzymania konkretnego czworonoga.

Jak zostać wolontariuszem w schronisku Łódź?

Jeśli zastanawiasz się jak zostać wolontariuszem w schronisku Łódź, musisz wiedzieć, że niektóre schroniska wymagają odbycia odpowiedniego szkolenia przygotowującego do pracy z czworonogami. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem w łódzkim schronisku dla zwierząt, na pewno musisz liczyć się z tym, że pracownicy schroniska poproszą Cię o wypełnienie formularza i o dokładne zapoznanie się z warunkami i przepisami panującymi w danej placówce. Rozplanowany zostanie harmonogram Twoich wizyt, a także przydzielone zostaną Ci obowiązki, które należy sumiennie wykonywać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy